Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

úžeh a úpal

První letošní vlny horka máme za sebou, ale další nás pravděpodobně ještě čekají. Sluneční paprsky a horký letní vzduch většině z nás vyhovují a čerpáme z nich energii, nicméně některým mohou ublížit. Těmi nejzranitelnějšími jsou děti a starší lidé.

Více info

hexavakcína očkování

Chystáte se se svým miminkem na první očkování hexavakcínou? Přečtěte si zde, proti čemu chrání a na co si vaše dítě po něm vytvoří imunitu.

Číst dál...

opalovací krémy pro děti

Blíží se léto a začínáme se připravovat na slunné dny, kdy budeme potřebovat aplikovat opalovací krémy. I během jara se najdou dny, kdy slunce pálí a nanesení opalovacího krému je nezbytností. Chráníme sebe i svoje děti? Vždyť dětská pokožka je tak jemná a citlivá.

Více info

pláštěnka na kočárek

První jarní den máme za sebou, ale na teplotách to zatím moc znát není. Jeden den je 8 stupňů a druhý den 17. Novopečené maminky pak určitě přemýšlí, co obléci miminku do kočárku, aby se nenachladlo, a řeší to i rodiče starších dětí, které ještě delší vzdálenosti neujdou pěšky.

Číst dál...

příkrmy kojenci

Určení období, kdy se začíná se zaváděním příkrmů, se odvíjí od skutečnosti, zda je Vaše miminko plně kojeno, nebo je krmeno tzv. umělým mlékem. Obecně je u nekojených dětí doporučováno začít už od ukončeného 4. měsíce, u plně kojených dětí potom od ukončeného 6. měsíce. Je však důležité, aby Vaše dítě bylo psychomotoricky vyzrálé. Když začnete se zaváděním příkrmů příliš brzy, snížíte objem vypitého mléka a můžete tak ohrozit jeho zdravý vývoj. Dítě pak neprospívá, zvrací, má průjmy a může také dojít k rozvoji alergických onemocnění.

Číst dál...

anglická školka

V poslední době je trendem začínat s výukou cizích jazyků čím dál dříve. Nejen, že na spoustě základních škol se angličtina a němčina vyučuje už od prvního ročníku, hitem jsou i anglické školky nebo školky s rozšířenou výukou cizích jazyků. Má ale smysl investovat do výuky jazyků už v tak ranném věku? Nejsou to vyhozené peníze? Nevyplatí se spíš našetřit si a zaplatit dítěti jazykový kurz někde v zahraničí, až bude starší a bude z toho mít rozum?

Číst dál...

vzteklé dítě

Zkuste se vžít do Vašeho dítěte a zjistíte, že dětský život není jednoduchý. Teprve objevuje svět kolem sebe a stále tak reaguje na věci nové a pro něj neobvyklé. Potřebuje svůj čas, aby si zvyklo na život, lidi, jednoduše na vše, co se kolem něho děje. Podle psychologů mají děti ve věku 2 – 5 let velmi zranitelnou a nestabilní psychiku, tak se nedivte, jak někdy reagují. Často jsou to právě záchvaty hněvu. Nám rodičům nezbývá nic jiného, než mít trpělivost, vůli, moudrost a emocionální vyzrálost.

Číst dál...

plané neštovice

Vaše dítě má vyrážku a nejste si jisti, jestli je to jen alergická reakce nebo nějaká dětská infekční nemoc? Mohou to být plané neštovice.

Více info

febrilní křeče

Febrilní křeče jsou noční můrou každého rodiče. Tyto křeče se vyskytují na začátku horečnatého onemocnění, kdy teplota příliš rychle roste. Buďte připravení a než začnete u febrilních křečí zmatkovat, přečtěte si příznaky a první pomoc u febrilních křečí.

Měli byste vědět, že febrilní křeče jsou dědičné, tedy pokud rodič či sourozenec trpěl na febrilní křeče, s největší pravděpodobností (riziko je 2x až 3x vyšší) bude mít sklon k febrilním křečím i Vaše dítko.

Číst dál...

Pokaždé, když jdete do potravin, tak čtete složení výrobků na obalech a luštíte, co všechno obsahují a co znamenají záhadné názvy? Představujeme vám krátký souhrn toho, co byste v potravinách najít nechtěli a co škodí Vašemu zdraví a zdraví Vašich dětí.

Číst dál...