Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

materstvi 1Čekáte miminko a zjišťujete, co vše potřebuje miminko za oblečení, jak vhodně ho oblékat na doma, na ven? Ano, máte pravdu, někdy je oblékání miminka vážně věda. Jinak se obléká novorozenec, jinak zase kojenec a jiné požadavky má batole. Dalším důležitým faktorem pro oblékání miminka je roční období.

Číst dál...

dětská žárlivostOčekáváte v rodině další děťátko? Bezpochyby se jedná o radostnou událost, nicméně je zapotřebí na tuto skutečnost připravit své starší dítko. Nemusí to být pravidlem, ale poměrně často se stává, že starší dítě na nový přírůstek v rodině žárlí.

Starší sourozenec může zažívat obavy z toho, že se všichni budou více věnovat miminku a jeho tzv. přesunou na druhou kolej. Čtěte dál a dozvíte se pár užitečných rad a tipů, co dělat, aby k žárlivosti nedocházelo.

Číst dál...

letni-skolkaImunitní systém našich nejmenších musí v podzimním i zimním období procházet zvýšenými nástrahami v podobě všemožných bakterií a virů, se kterými se děti potkávají ať už během hraní ve školce s ostatními dětmi, nebo při vyučování ve škole.

Číst dál...

topení dětíBlíží se nám čas prázdnin a s ním je spojeno i časté koupání nejen našich dětí. Základem je mít své děti pod dozorem a v žádném případě se jen nespoléhat na plavecké pomůcky jako je kruh, rukávky, plavecké nudle, apod. Děti bývají i nečekaně šikovné a mohou si je sundat, rozepnout, rozšněrovat nebo z kruhu vyklouznout. U moře navíc může znenadání přijít velká vlna a např. dětem podtrhnout nohy.

Číst dál...

ockovaniMeningokoková meningitida (zánět mozkových blan) patří mezi nejzávažnější infekční onemocnění v ČR. Přibližně 9 – 12 % nemocných umírá a většina přeživších má trvalé následky. Onemocnění způsobuje bakterie Neisseria meningitis, která se přenáší kapénkově (vzdušnou cestou) a zdrojem nákazy je výhradně člověk. Bakterie se vyskytují v nose či v krku až u 10 % populace.

Číst dál...

úžeh a úpal

První letošní vlny horka máme za sebou, ale další nás pravděpodobně ještě čekají. Sluneční paprsky a horký letní vzduch většině z nás vyhovují a čerpáme z nich energii, nicméně některým mohou ublížit. Těmi nejzranitelnějšími jsou děti a starší lidé.

Více info

materstvi 1Jak si legálně přivydělat na mateřské? Začínáte podnikat na rodičovské dovolené? Přečtěte si zde, jak na to.

Číst dál...

opalovací krémy pro děti

Blíží se léto a začínáme se připravovat na slunné dny, kdy budeme potřebovat aplikovat opalovací krémy. I během jara se najdou dny, kdy slunce pálí a nanesení opalovacího krému je nezbytností. Chráníme sebe i svoje děti? Vždyť dětská pokožka je tak jemná a citlivá.

Více info

detiŠkolní rok pomalu začíná a vy už se dopředu děsíte, že by si mohlo Vaše dítko donést z kolektivu domů vši? Nebojte se, dáme Vám pár rad a tipů, jak se vším vyhnout, a když už je dostanete, jak na ně.

Číst dál...

příkrmy kojenci

Určení období, kdy se začíná se zaváděním příkrmů, se odvíjí od skutečnosti, zda je Vaše miminko plně kojeno, nebo je krmeno tzv. umělým mlékem. Obecně je u nekojených dětí doporučováno začít už od ukončeného 4. měsíce, u plně kojených dětí potom od ukončeného 6. měsíce. Je však důležité, aby Vaše dítě bylo psychomotoricky vyzrálé. Když začnete se zaváděním příkrmů příliš brzy, snížíte objem vypitého mléka a můžete tak ohrozit jeho zdravý vývoj. Dítě pak neprospívá, zvrací, má průjmy a může také dojít k rozvoji alergických onemocnění.

Číst dál...