Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

Patříte také Vy mezi ženy, kterým se pomalu, ale jistě krátí mateřská či rodičovská dovolená? V tom případě je zapotřebí si připomenout, na co máte nárok, a co tedy přesně říká zákon.materstvi 1

Více info

dudlik1

Jak se vypořádat s opakovaným nachlazením u dětí? Dávat dětem léky při horečce? Jak léčit děti šetrně a zároveň účinně? Zamysleme se nad podáváním léků miminkům a malým dětem.

Více info

letni skolka bizy
Máte doma předškoláka, který by měl 1. září nastoupit do první třídy, ale máte pochybnosti o tom, že by první třídu zvládl bez potíží? Přemýšlíte, že požádáte o odklad nástupu do školy? Nezoufejte, v rozhodování nejste sami. Přečtěte si několik informací, které Vám přijdou vhod.

Číst dál...

rustovy-spurt

Trápí Vaše miminko bolení bříška? Nevíte si rady s tříměsíční kolikou? Přečtě si pár tipů, které pomohou Vašemu miminku, aby tolik neplakalo a cítilo se dobře.

Číst dál...

dětská žárlivost Příchod nového člena rodiny je vždy obrovskou změnou pro všechny. I když se na miminko všichni moc těšíte, řešíte kolem sebe mnoho otázek a tou největší neznámou je pro vás určitě reakce staršího potomka.

Číst dál...

materstvi 1Čekáte miminko a zjišťujete, co vše potřebuje miminko za oblečení, jak vhodně ho oblékat na doma, na ven? Ano, máte pravdu, někdy je oblékání miminka vážně věda. Jinak se obléká novorozenec, jinak zase kojenec a jiné požadavky má batole. Dalším důležitým faktorem pro oblékání miminka je roční období.

Číst dál...

strolleringNarodilo se Vám miminko a Vy se utápíte v pláči místo toho, abyste se radovala z nově narozeného človíčka? Možná procházíte některou z fází poporodní deprese. Není radno si s ní zahrávat, proto čtěte dále a rozpoznejte, zda Vás postihla nebo máte jen špatnou náladu.

Více info

letni-skolkaImunitní systém našich nejmenších musí v podzimním i zimním období procházet zvýšenými nástrahami v podobě všemožných bakterií a virů, se kterými se děti potkávají ať už během hraní ve školce s ostatními dětmi, nebo při vyučování ve škole.

Číst dál...

tehotenstvi 04Také patříte k těm šťastným ženám, kterým se v roce 2016 narodí miminko? Přečtěte si, na co máte na začátku Vaší mateřské „dovolené“ nárok.

Číst dál...

ockovaniMeningokoková meningitida (zánět mozkových blan) patří mezi nejzávažnější infekční onemocnění v ČR. Přibližně 9 – 12 % nemocných umírá a většina přeživších má trvalé následky. Onemocnění způsobuje bakterie Neisseria meningitis, která se přenáší kapénkově (vzdušnou cestou) a zdrojem nákazy je výhradně člověk. Bakterie se vyskytují v nose či v krku až u 10 % populace.

Číst dál...