Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

loombands

S největší pravděpodobností Vás již zasáhlo gumičkové šílenství. Buď jste na gumičkování narazili na internetu, nebo ho některá z Vašich ratolestí přinesla domů ze školy. Barevné gumičky jsou zkrátka všude. Proběhly i zvěsti o jejich škodlivosti. Jak je to tedy doopravdy?

Číst dál...

Spála

Máte děti a každé jejich zakašlání či rýma Vás vyčerpávají? Studujete různé dětské choroby, abyste byli jako rodiče připraveni na možné příznaky? V tomto článku jsme se zaměřili na spálu.

Číst dál...

otužování dětí

Brzy přijde opravdový podzim a s ním virózy, nachlazení a typická dětská onemocnění. Máme ještě šanci jim zabránit a chránit před nimi děti? Určitě! Stále ještě můžeme děti otužovat. Jak na to?

Číst dál...

aftozni stomatitida

Nemoc ruka-noha-ústa je velmi nakažlivé dětské infekční onemocnění, které způsobují některé enteroviry. Můžete se setkat také s názvem plantární a palmární erytrodysestezie. Toto onemocnění se projevuje stomatitidou spojenou s výskytem puchýřkovité vyrážky.

Číst dál...

Máte doma dítko, které trpí na šupinky ve vlasech? Začalo mít Vaše dítě na hlavičce ve vláskách šupinky žluté až hnědé barvy a děsíte se toho, co by to mohlo být? Nepropadejte panice, není to nic závažného a věřte, že se tím trpí spousta dětiček.

Číst dál...

infekční dětské nemociPojďme se teď podívat na jednotlivá dětská infekční onemocnění trochu zblízka. V současné době známe očkovací látky proti většině infekčních nemocí. V zemích, kde se očkuje, se podařilo snížit počty nakažených. S některými nemocemi jako například dětská obrna nebo záškrt, se dnes již nesetkáte.

Číst dál...

Patříte mezi rodiče dětí, kteří se chtějí aktivně účastnit plavání s dětmi? Nebo jste se na kurz plavání již přihlásili a vyzkoušeli ho? Zajímáte se, jestli je Vaše rozhodnutí plavání s malým dítětem to správné?
Odpovědi na tuto otázku se liší, proto se řiďte svým vlastním rozumem.

Číst dál...

Máte doma čtyřnohého mazlíčka a čekáte přírůstek do rodiny? Zajisté jste si nejednou položili otázku, co když Váš potomek bude mít alergii na srst. Alergie se může projevit kdykoliv během života, takže není na místě ihned uvažovat o umístění mazlíčka do jiné rodiny.

Číst dál...

Blíží se 1. září a spousta budoucích prvňáčků už se nemůže dočkat, až poprvé vstoupí do své nové třídy. S nedočkavostí a očekáváním jdou ale ruku v ruce i obavy rodičů, jak jejich malá ratolest všechny školní povinnosti zvládne. Obavy mohou být ještě větší, pokud do 1. třídy vypravují svoje první dítě.

Číst dál...

Dovolená s dětmi

Letní prázdniny jsou tu co nevidět a pokud ještě nemáte naplánovanou letní dovolenou, pak je nejvyšší čas.

Číst dál...