Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

Cvičení v šestinedělí

Přibraly jste v těhotenství nějaké to kilo navíc, a teď byste ráda pokud možno co nejrychleji shodila?

Možná jste se doslechla, že při cvičení se může uvolňovat do mléka kyselina mléčná, a dítěti pak mléko nechutná a odmítá kojení. Jaké cvičení je tedy při kojení vhodné, a kterému byste se měla raději vyhnout, pokud chcete v kojení pokračovat?

V tomto článku najdete odpovědi na všechny otázky ohledně cvičení při kojení, a kdy po porodu vůbec s cvičením začít.

Číst dál...

Máte doma malého závisláčka na dudlíku nebo lahvičce se savičkou, kterých se nechce vzdát, i když už mu byly 2 roky? Nejste sami, tento problém časem řeší každý rodič, pro kterého byl zpočátku dudlík velkým pomocníkem.

V tomto článku vám poradíme, jak děti odnaučit v lepším případě usínání s dudlíkem, v horším celodenní vyžadování dudlíku. Navíc si můžete přečíst tipy, jak naučit dítě pít z lahviček bez dudlíku.

Číst dál...

Zažíváte právě to období, kdy máte pocit, že neděláte nic jiného, než že kojíte své miminko, a ono pořád má hlad. Zdá se vám, že nemáte dost mléka, nebo že není dost výživné? Možná má vaše miminko právě tzv. růstový spurt.

Co je to růstový spurt? Jak se projevuje, jak dlouho trvá a kdy k němu dochází? Více o růstovém spurtu se dozvíte v tomto článku.

Číst dál...

aftozni stomatitida

Objevily se v pusince vašeho miláčka afty, a proto teď odmítá jíst, má zvýšenou teplotu a možná i krvácí z dásní? Potom má možná aftózní stomatitidu.

V tomto článku se dozvíte co je to aftózní stomatitida, jaké jsou její příznaky, jak léčit afty a jaká je prevence aftózní stomatitidy (aftů).

Číst dál...

moučnivka

Objevil se Vašemu miminku na jazyku nebo v ústech bílý povlak? Pokud nejde o standardní bílý jazyk po kojení, možná se nakazilo moučnivkou. V tomto článku se dozvíte, co je to moučnivka, jak vzniká, jak se léčí a jak jí předcházet. Zároveň si přečtete, co dělat, aby se od miminka při kojení nenakazila i maminka a nedostala zánět do prsu.

Číst dál...

cisteni zubu deti

Odmítá vaše dítě čistit si zuby? Není samo, většina malých dětí si nechce nechat čistit zuby. A násilí v takovém případě nemá smysl.

V tomto článku najdete několik užitečných tipů, jak donutit dítě čistit si zuby nebo si je nechat vyčistit od rodičů.

Číst dál...

Krásné letní počasí stále neskončilo, ale již brzy tady bude podzim a s ním přijdou i podzimní plískanice a chladnější počasí.

Děti doma neudržíte a tak vám alespoň poradíme, jak je na podzim obléci, aby nebyly hned nachlazené.

 

Číst dál...

V okamžik, kdy začne vaše dítě chodit na nočník si jistě hodně ulevíte, a to nejen finančně, když vám skončí shánění plenek v akci nebo praní, věšení a skládání látkových plenek.

Přestanete mít neustále suché ruce od neustálého mytí rukou po přebalování a nebudete přemýšlet nad tím, kde to dítě zase přebalíte.

V tomto článku najdete užitečné tipy, jak vybrat ten správný nočník, kdy začít s nácvikem na nočník a jak dosáhnout kýženého cíle, tj. dítěte bez plenek.

Číst dál...

horecka teplota detske nemoci

Dnes po ránu jsem si přečetla zajímavý článek MUDr. Ludmily Elekové o tom, jak funguje horečka v našem těle jako přirozená léčba viróz a jiných nemocí (infekcí), a řekla jsem si, že by bylo škoda se o tyto informace nepodělit. Samotný článek je hodně dlouhý a odborný, proto se jej pokusím zestručnit a vytáhnout z něj jen to podstatné.

V tomto článku se dozvíte, proč tělo reaguje na nemoc horečkou, jaký je její účel, jak si můžete uškodit, když ji začnete okamžitě srážet paralenem nebo jiným lékem na snížení horečky (antipyretika), a konečně jaké jsou alternativní možnosti léčby bez paracetamolu.

Číst dál...

Žloutenka typu A je často nazývána jako nemoc špinavých rukou, kterou se ročně nakazí na světě až 1,5 milionu lidí. Žloutenky obecně jsou velmi závažná infekční onemocnění poškozující játra.

Očkování probíhá ve dvou dávkách injekčně do svalu. Druhá dávka následuje 6 - 18 měsíců po té první.

V tomto článku se dozvíte více o žloutence typu A, jejích příznacích, přenosu, léčbě a očkování proti ní.

Číst dál...