DIETY

Chtěly byste něco shodit, ale bojíte se jojo efektu, nemáte dost silnou vůli nebo jste "chronická dietářka" bez výsledku? Tak to jsme na tom stejně. :-) Rozhodly jsmese vyzkoušet nejznámější diety, a podělit se s vámi o své dojmy a výsledky s nimi. Máte-li vlastní zkušenosti, podělte se o ně v diskuzích pod články!

Už jste někdy slyšeli o paleo stravě, ale nevíte, co přesně si pod tímto pojmem představit?kapr po blatensku

dietaProč jsem se vlastně rozhodla jít do KetoDiet? Po druhém porodu už se mi nepodařilo zhubnout jako po tom prvním. Nemyslím, že bych byla vyloženě tlustá, ale co si budeme vykládat, mám kejtičky a pořádný zadek. Navíc jsem léto promlsala s nanuky a jinými dobrotami, takže místo toho, abych díky dostatku ovoce a zeleniny zhubla, šlo to spíš nahoru. Takže po létě mám 2 kg nahoře. Dlouho jsem se nevážila, a tak mě pohled na váhu dnes docela vyděsil. Vždycky jsem cvičila.

ketodiet-5Minulý týden byl trochu na houpačce po tom hříšném víkendu, takže se mi půl kila vrátilo. Nicméně na konci týdne jsem mínus jedno kilo oproti minulé neděli, což je fajn. Tak už jen 7 kg a budu na svém cíli :-) Jde to pomalu, ale jistě.

tycinky ketodietOmlouvám se, že jsem v uplynulém týdnu a půl vůbec nenašla čas, abych se svěřila, jak pokračuji s KetoDiet. A dnes je to 20 dní, co jsem začala a mám dole 4 kg. Čekala jsem asi rychlejší úbytek, ale na druhou stranu to  vůbec není zlé, a je to už vidět. Musím říct, že se mi v celku dařilo  dodržovat zákaz cukrů, škrobů a sacharidů, až do tohoto víkendu, kdy jsem zhřešila na oslavě svatby přátel. A pak ještě v neděli, když mamka udělala tvarohové knedlíky se švestkami. Bohužel jsem neodolala ani čerstvým švestkám. Nicméně od pondělí zase najedu na přísnějí režím.

ketodiet omeleta rajcataKysané zelí udělalo zázraky. Ode dneška jsem bez problému. Včera mě trochu  nasadila do hlavy brouka sousedka, která držela Cambridgeskou dietu, kde se pijí na začátku jen koktejly. Že bych si zkusila den dva jen na koktejlech. Dneska jsem to hlady nedala, ale zítra nám nepůjde celý den proud, tak to vidím jako ideální příležitost to otestovat.

kysané zelíMám za sebou 10. den a potýkám se s problémem zvaným zácpa. Přitom jím zeleniny dost, piju až 3 litry denně. A tak si říkám, jaké množství vody by asi člověk měl vypít, aby účinně zapil vlákninu tak, aby mu nezpůsobila zácpu...

avokádo ředkvičky ketodietPo 8 dnech už zase začínám bojovat s chutěmi na sladké, ale zatím úspěšně. Těším se na druhou fázi, kdy si budu moci dát aspoň jednou denně normální jídlo s masem. Jsem krevní skupina nula, a tak ačkoliv jsem si doposud myslela, že jsem závislák na zelenině, to maso prostě potřebuju.

salat caprese ketodietPo 7 dnech mám dole kilo a půl, navzdory rajčatům a oříškům, které dieta KetoDiet nepovoluje. Nicméně je to v souladu s mými oblíbenými dietami Sugarbusters a Mačingovou, takže myslím, že fungovat to bude. A upřímně řečeno je to pro mě výrazně snesitelnější, než kdybych měla být jen na koktejlech a povolené zelenině. Říkám si, že důležitější je vytrvat, než toho po týdnu znechuceně nechat.

dieta ketodiet měřeníDnešní pohled na váhu mi udělal radost - první kilo je dole. Večer jsem měla trochu krizi při pohledu na dobroty, které mají holky ve skříńce na mlsy, ale vydržela jsem. Taky jsem se konečně změřila, a zapsala si  údaje do tabulky na kaloricketabulky.cz.

cuketové bramboráky ketodietPokud jste už přejedení studených salátů, a rádi byste si při dietě KetoDiet dopřáli něco teplého a přitom dobrého, vyzkoušejte moje cuketové "bramboráky". Jednak jsou děsné dobré, a navíc jsou dietnější než klasické bramborové bramboráky. Pokud chcete opravdu striktně dodržet pravidla KetoDiet, tak ho nezahušťujte pohankovou krupicí a místo  celého vajíčka použijte jen bílek. Já si po těch letech zájmu o výživu myslím, že ani jedno vám v tom množství dietu nenaruší, ale rozhodnutí je na vás.