Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

pata nemoc sesta nemoc

Máte dítě předškolního, nebo i školního věku? V tom případě byste se měli seznámit alespoň  se všemi „obvyklejšími“ nemocemi, kterými se můžou Vaše děti nakazit. Pátá a šestá nemoc nejsou tak známe jako např. spalničky, neštovice, příušnice či zarděnky, přesto se poměrně často v dětském kolektivu vyskytují.

Číst dál...

noseni deti v satku

Jste nastávající maminka nebo máte už své miminko u sebe a zvažujete nošení drobečka v šátku nebo nosítku? Proč ne? V dnešní době se nošení dětí rozmohlo na tolik, že už se nad tím lidé tolik nepozastavují, jako tomu bylo před několika lety. Stále ale najdete spoustu lidí, kteří nošení dětí v šátku či nosítku odsuzují.

Číst dál...

roupy

Stěžuje si vaše dítě, že jej svědí zadeček? Pak si možná doneslo ze školky roupy. Víte, jak zbavit děti roupů?  Pokude ne, v následujícím článku Vám poradíme.

Číst dál...

letní školka

 

Za námi je zima a těšit se můžeme na léto a teplé dny. Děti asi nejvíce řeší prázdniny, kde a s kým je budou trávit. Vy ale přemýšlíte nad tím, jak můžete během léta posílit imunitu vašich děti, protože v zimních měsících jste neustále řešili rýmy a kašle.

Číst dál...

monitor dechu

Dítě je ten největší dar na světě a jistě mi dáte za pravdu, že bychom pro jeho zdraví udělali cokoliv na světě.

Číst dál...

V létě se bez opalovacích přípravků rozhodně neobejdete, obzvlášť pokud se chystáte dovolenou strávit u moře.rakovina kuze

Číst dál...

Je začátek školního roku a jako každoročně je toto období spojeno se zahajováním pravidelných zájmových kroužků pro děti. Ty jsou stále velmi oblíbené, a rozhodně ne bezdůvodně!skola

Číst dál...

antikoncepce maminky

Požadavky maminek na antikoncepci bývají často ovlivněny shonem, který okolo dítěte či dětí panuje. Které metody dokážou splnit jejich přísná kritéria?

Číst dál...

Čeká vás a vaše dítě nástup do školky? Vy sama chcete plakat při pomyšlení na nástup do školky, copak asi musí prožívat vaše dítko? Vaši ratolest čeká další velká životní kapitola, udělejte maximum pro to, aby tuto kapitolu vzalo co nejlépe. Počítejte i se slzami, pláčem, vztekem či "vydíráním".

Nástup do školky bez pláče

Číst dál...

pohadky od maminky

Ačkoli se často říká, že dnešní mladá generace má problémy se slovní zásobou a moderní doba techniky a zkratek ke zlepšení situace skutečně moc nepřispívá, pravdou je, že učení se nových slov bylo pracnou a dlouhodobou záležitostí i v minulosti. Jak tedy dětem co nejefektivněji a nejsnadněji rozšířit slovní zásobu?

Číst dál...