Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

Být v dnešní době rodičem je jedná z nejtěžších v životě vůbec. Každý si dokážeme představit, jaký chceme mít vztah se svým dítětem a jakého člověka chceme vychovat, ale daří se to vždy správně?

Číst dál...

imunita

Nejen nové prostředí ve školkách a školách má za následek velký nárůst nemocných dětí, především respirační onemocnění.

Číst dál...

V případě, že ze svých dětí chcete vychovat samostatné, silné osobnosti, rozhodně nezapomínejte na domácí práce. Maminka není služka, ani pokojská v hotelu, která vše zajistí a zařídí. Ve společné domácnosti se mají o pořádek a čistotu starat všichni.

Číst dál...

Každé dítě je jiné a to platí i v případě smrkání. Některé se naučí smrkat již v útlém věku, například v roce a půl a některé chodí už nějaký ten pátek do školky a stále smrkat neumí, plný usoplený nos jim nevadí a rozhodně to nemají v plánu ani zkoušet.

Číst dál...

Především v zimním období, kdy netráví děti většinu času venku, se lehce a rychle šíří rotavirové gastroentritidy. Toto průjmové onemocnění virového typu je ve většině případu doprovázeno horečkou a zvracením. Nejvíce ohroženy jsou děti ve věku do pěti let.

Číst dál...

prvňáček

Polovina prázdnin je za námi a pomalu se blíží první školní den. Pro mnoho předškoláků se ze dne na den změní celý dosavadní život. Je na nás rodičích, jak svého budoucího prvňáčka připravíme na nový a zcela odlišný denní režim.

Číst dál...

Zbožňujete vánoční výzdobu a máte obavy, že s batoletem v domácnosti se to prostě nedá nazdobit a natož udržet v bezchybném stavu? Pravdou je, že i s batoletem si můžete užít načančané Vánoce.

Číst dál...

pláč

Každé dítě někdy pláče. Některé děti brečí více a některé méně. Brek prostě k dětem patří. A vlastně nejen k dětem, co si budeme povídat….

Číst dál...

Dětské kroužky

Co dělat s dětmi které se po škole nudí a vymýšlí lumpárny? Určitě je přihlásit na nějaký kroužek. Ale nesmí být zase zaměstnány 5 dní v týdnu.

Číst dál...

Mamíí, ona mě to bere. Mamííí, ať mě nechá na pokoji. Mamííí, já si s nim nechci hrát a on mě otravuje.
Máte doma dvě a více dětí a toto je na vašem denním pořádku?

Číst dál...