Zdraví & krása

Články o zdraví, kráse, kosmetice, cvičení, hubnutí a všem, co souvisí se zdravým životním stylem.

kvasinkové infekce

kvasinkova infekce

Kvasinkové infekce dokáží pořádně potrápit, zvláště pak v teplých dnech. Věděli jste, že kvasinky napadají nejen intimní partie, ale i další časti těla, jako jsou nohy?

Číst dál...

zacpa prujem

Bez ohledu na věk, zácpu asi zažil každý z nás. Pokud ale nejste příznivci chemických projímadel, možná první vyzkoušíte přírodní cestu - projímavé potraviny. V tomto článku se dozvíte, které potraviny působí projímavě, a které naopak způsobují zácpu.

Číst dál...

kosmetika s mandlovým olejem WELEDA

Tento měsíc jsem pro vás otestovala novinku v sortimentu přírodní kosmetiky značky WELEDA. A to sprchový krém a krém na ruce z řady mandlové péče pro citlivou pokožku. S kosmetikou WELEDA jsem se zatím setkávala jen coby maminka, když jsem používala jejich řadu s výtažkem z měsíčku na opruzeniny a jako pleťový krém pro děti v zimě. Nyní konečně došla řada i na mě :-)

Číst dál...

behani

Slunečné měsíce přímo nabádají ke krosovým výběhům a časté pohledy do zrcadla v šatech povzbuzují přirozenou ženskou motivaci vylepšit si kondici i postavu. Co všechno je potřeba s sebou vzít? Pokud se i vy chystáte na delší výběh do terénu, nepodceňte svoji výbavu. Připravit byste se měla skutečně na každou situaci, nechcete se přece domů vrátit rodině vyprahlá nebo s modřinami.

Číst dál...

helan intimni gelTrápí Vás často záněty intimních partií i přesto, že používáte intimní mycí gely? Možná jste si jen nevybrala ten správný. Otestovala jsem pro vás 100% přírodní mycí gel z řady italské přírodní kosmetiky HELAN.

Číst dál...

pece o vlasy v leteJak pečovat o vlasy v létě, kdy jsou vystaveny slunečnímu záření, chlorované nebo slané vodě? Také ne vždy je díky horkému počasí možné účes udržet v původním stavu - vlasy se zapotí a nedrží tvar.

Během léta jsou vlasy velmi zatěžovány, proto když o ně budeme pečovat, tak vždy s citem a promyšleně. Při mytí vlasů doporučujeme používat vlažnou vodu. Působení vody z bazénu nebo mořské vody je pro vlasy dost silná káva, proto je nebudeme více zatěžovat teplou (horkou) vodou při mytí.

Více info

pletovy krem s arganovym olejemTentokrát jsem se rozhodla vyzkoušet pro změnu něco pro maminky, a to pleťový krém proti vráskám s arganovým olejem a kyselinou hyaluronovou. Po dobu 7 dní, kdy jsem ho používala, jsem pro Vás každé ráno zaznamenala rozdíl.

Patříte mezi ty, kterým není jedno, co si dají na sebe nebo co jí? Pak vás možná zaujme čistě přírodní italská kosmetika italské firmy Athena's.

Číst dál...

opalovaniVětšina z nás se celou zimu těší na léto, na sluneční paprsky a teplo. Sluníčko nás nabíjí pozitivní energií, celkově nám zlepšuje náladu a léto nám dává možnost těšit se na dovolenou třeba u moře.

Víte ale, že sluneční paprsky, které necháme dlouhodobě působit na naši pokožku, mohou způsobit stárnutí kůže, vznik pigmentových skvrn a vrásek a zvyšuje nebezpečí rakoviny kůže? Nezapomínejte proto při slunění na kvalitní opalovací přípravky s vysokým faktorem a pravidelně si kontrolujte své pihy a mateřská znaménka!

Číst dál...

deti adhdNa základní škole vaše dítě neustále dostává poznámky: “Vyrušuje”, “Zapomíná úkoly”, “Pořád mluví a směje se”. Domů nenosí až tak špatné známky, mnohdy nosí jedničky, ale najednou pětka, nedoneslo domácí úkol, přišlo pozdě, nemá upravený sešit.

Je Vám popsaná situace povědomá? Pokud ano, tak s největší pravděpodobností má vaše dítko ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), tedy porucha pozornosti s hyperaktivitou.

Číst dál...

klíšťová encefalitidaMáte doma malé dítě a zvažujete očkování proti klíšťové encefalitidě? Bojíte se v letních měsících klíšťat a možné následné nákazy klíšťovou encefalitidou? Objednejte se ke svému lékaři co nejdříve.

Číst dál...

rajcataNedávno se emailem rozšířila alarmující zpráva o tom, co se děje s rajčaty, než se dostanou na náš stůl. Možná jste byli mezi těmi "šťastnými", kteří ji obdrželi a možná jste se na základě těchto informací rozhodli, že si budete rajčata raději odpírat.

Jak se ale říká, nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. I tahle zaručená zpráva má svoje "ale". V tomto článku se dozvíte více o tom, co se opravdu děje s rajčaty, když opustí skleník a putují do prodejen a posléze na váš stůl.

Číst dál...