rustovy-spurt

Trápí Vaše miminko bolení bříška? Nevíte si rady s tříměsíční kolikou? Přečtě si pár tipů, které pomohou Vašemu miminku, aby tolik neplakalo a cítilo se dobře.

Neustále plačící miminko

Je-li Vaše malé děťátko několikatýdenní a začíná častěji plakat, pak se zřejmě dostává do období, kdy jej bude trápit kolika. Miminka pláčou více odpoledne a večer a v noci jakoby neznaly míru. Bohužel jejich pláč vyčerpává rodiče, kteří s narůstajícím počtem dní, kdy dítě takto pláče, ztrácejí sílu a trpělivost. Na neutuchající pláč miminek v tomto věku by mohlo zabrat těchto pár věcí.

1. Teplo

Zaměřte se na to, aby Vaše mimi mělo neustále bříško v teple. Nahřívaná plena, pytlík s třešňovými peckami, pevné zavinutí do zavinovačky nebo nošení v šátku na matčině těle. Poslední zmíněné má ještě tu výhodu, že dítě se při nošení pohupuje, což jej uklidňuje, a zároveň cítí svoji maminku. (Šátek lze uvázat i tatínkovi!)

2. Změna stravy matky

Pokud kojíte, je v tomto období obzvlášť důležité dbát na stravu. V mnoha případech pomáhá vynechat kravské mléko, a to v jakékoliv podobě. Vyzkoušejte alternativy (kozí mléko atd.) nebo doplňte živiny z kravského mléka jiným způsobem. Vápník a jiné najdeme i v jiných potravinách, možná ve vyšší míře. Budete-li důsledná, uvidíte, že se trápení Vašeho miminka zmenší. Máte-li ještě pochybnosti a ve stolici dítěte jsou krvavé nitky, sdělte to pediatrovi, může nechat udělat testy na alergii na kravské mléko (jeho složky). Pokud ale upravíte svoji stravu, vyšetření pravděpodobně nebude nutné.

3. Tišící přípravky na prdíky

V lékárně najdete spoustu přípravků, které při tříměsíční kolice pomáhají. Nechejte si poradit, ale možná budet muset vyzkoušet více druhů, než objevíte ten ideální.

Konec tříměsíční koliky

Pokud jste ve stavu, že už nevíte kudy kam, vyzkoušejte naše tipy, promluvte s ostatními maminkami, aby Vám sdělily svoje zkušenosti, a hlavně mějte na paměti, že i toto náročné období jednou skončí a budete se zase těšit z usměvavého miminka a klidných nocí.