Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.
První jarní den máme za sebou, ale na teplotách to zatím moc znát není. Jeden den je 8 stupňů a druhý den 17. Novopečené maminky pak určitě přemýšlí, co obléci miminku do kočárku, aby se nenachladlo, a řeší to i rodiče starších dětí, které ještě delší vzdálenosti neujdou pěšky.
Brzy přijde opravdový podzim a s ním virózy, nachlazení a typická dětská onemocnění. Máme ještě šanci jim zabránit a chránit před nimi děti? Určitě! Stále ještě můžeme děti otužovat. Jak na to?
V poslední době je trendem začínat s výukou cizích jazyků čím dál dříve. Nejen, že na spoustě základních škol se angličtina a němčina vyučuje už od prvního ročníku, hitem jsou i anglické školky nebo školky s rozšířenou výukou cizích jazyků. Má ale smysl investovat do výuky jazyků už v tak ranném věku? Nejsou to vyhozené peníze? Nevyplatí se spíš našetřit si a zaplatit dítěti jazykový kurz někde v zahraničí, až bude starší a bude z toho mít rozum?
Máte doma dítko, které trpí na šupinky ve vlasech? Začalo mít Vaše dítě na hlavičce ve vláskách šupinky žluté až hnědé barvy a děsíte se toho, co by to mohlo být? Nepropadejte panice, není to nic závažného a věřte, že se tím trpí spousta dětiček.
Vaše dítě má vyrážku a nejste si jisti, jestli je to jen alergická reakce nebo nějaká dětská infekční nemoc? Mohou to být plané neštovice.
Patříte mezi rodiče dětí, kteří se chtějí aktivně účastnit plavání s dětmi? Nebo jste se na kurz plavání již přihlásili a vyzkoušeli ho? Zajímáte se, jestli je Vaše rozhodnutí plavání s malým dítětem to správné?
Odpovědi na tuto otázku se liší, proto se řiďte svým vlastním rozumem.
Pokaždé, když jdete do potravin, tak čtete složení výrobků na obalech a luštíte, co všechno obsahují a co znamenají záhadné názvy? Představujeme vám krátký souhrn toho, co byste v potravinách najít nechtěli a co škodí Vašemu zdraví a zdraví Vašich dětí.
Blíží se 1. září a spousta budoucích prvňáčků už se nemůže dočkat, až poprvé vstoupí do své nové třídy. S nedočkavostí a očekáváním jdou ale ruku v ruce i obavy rodičů, jak jejich malá ratolest všechny školní povinnosti zvládne. Obavy mohou být ještě větší, pokud do 1. třídy vypravují svoje první dítě.
S největší pravděpodobností Vás již zasáhlo gumičkové šílenství. Buď jste na gumičkování narazili na internetu, nebo ho některá z Vašich ratolestí přinesla domů ze školy. Barevné gumičky jsou zkrátka všude. Proběhly i zvěsti o jejich škodlivosti. Jak je to tedy doopravdy?
Máte děti a každé jejich zakašlání či rýma Vás vyčerpávají? Studujete různé dětské choroby, abyste byli jako rodiče připraveni na možné příznaky? V tomto článku jsme se zaměřili na spálu.