knihy

pohrobci zlaPo delší době se mi podařilo opět si přečíst knihu, od které se nemůžete odtrhnout, a proto se s Vámi o ni musím podělit. Jedná se o knihu francouzského spisovatele Nicolase D'Estienne D'Orves Pohrobci zla.

Kniha Pohrobci zla patří k fikci založené částečně na skutečných událostech - vychází ze skutečností, které se udály za druhé světové války a mistrně si pohrává s fakty tak, že čtenář chvílemi neví, co je pravda, a co si autor přimyslel. Autor mistrně splétá tři příběhy, odehrávající se v různou dobu (za 2. sv. války, v 80. letech a v současnosti), aby je pak na konci spojil v šokujícím odhalení.

Kniha Pohrobci zla je napínavou detektivkou s historickou zápletkou, velkým tajemstvím, konspirací, láskou a vším, co můžete od dobré knížky chtít.

Číst dál...

tisic planoucich slunciPřemýšlíte, co byste si zase jednou mohli přečíst? Pak vám doporučím knihu, která je dlé mého názoru po dlouhé době jedna z nejlepších, které jsem kdy četla - Tisíc planoucích sluncí (Thousand splendid suns) od autora bestselleru Lovec Draků, Khaleda Hosseiniho.

Tisíc planoucích sluncí je příběh dvou žen odehrávající se za nadvlády Rusů a posléze Talibanu v Afghánistánu od 70. let do roku 2003.

V tomto článku se dozvíte, o čem je kniha Tisíc planoucích sluncí, kdo je její autor Khaled Hosseini, můžete si přečíst úryvek a poradím vám, kde si ji můžete koupit za dobrou cenu.

Číst dál...

frederick forsyth kobraTento měsíc bych vám chtěla doporučit nejnovější knihu Kobra (The Cobra) mého nejoblíbenějšího autora, Fredericka Forsytha, kterého můžete znát především jako autora světových bestsellerů jako Den pro Šakala, Ikona, Spis Odessa, Afghánec, Žoldáci a další.

Frederick Forsyth je často označován jako Pan vypravěč, a právem. Je známý pečlivostí, s kterou sbírá podklady pro své knihy, které často vycházejí ze skutečných událostí - přidá si trochu té své fikce, a čtenář pak jen hloubá, jestli to tam ve skutečnosti nemohlo být...

Kobra je příběhem z tvrdého prostředí narkomafie, kde se sebemenší zaváhání trestá smrtí. A drsný je i příběh sám, jako válka sama.

Číst dál...

muzi kteri nenavidi zenyKe koupi této knihy mě nalákala recenze na iDnes.cz, která slibovala "knihu, kvůli které si vezmete dovolenou". Fakt je, že titulek obsahoval také slovo "detektivka", což po přečtení nepovažuju za příliš přesné, alespoň ne v tom smyslu detektivek, na které jsme zvyklí od Agathy Christie a dalších tradičních spisovatelů detektivek. V určitém smyslu bych jeho knihu považovala spíš za thriller s detektivními prvky.

Každopádně, ať už je kniha švédského spisovatele Stiega Larssona detektivkou nebo ne, stojí za přečtení, protože něco takového jste prostě ještě nečetli.

V této mé minirecenzi se dozvíte více o čem je kniha a film Muži, kteří nenávidí ženy, a naleznete zde i zajímavé odkazy, kde se dozvíte více o celé trilogii Milénium, jejímž je kniha Muži, kteří nenávidí ženy prvním dílem.

Číst dál...

Padnete na kolena Tentokrát jsem pro vás vybrala knížku, kterou jsem četla již před pár lety, ale přesto se tak vryla do mého podvědomí, že vám ji nemohu nedoporučit.

Pokud by vám nestačilo jen mé doporučení, vězte, že kniha kanadské spisovatelky Ann-Marie MacDonaldové Padněte na kolena (Fall on Your Knees) získala mnoho literárních cen, mimo jiné cenu Commonwealthu za nejlepší prvotinu, cenu CAA Harlequin Literature Award a Cenu Dartmouth Award, a na spoustu dalších cen byla nominována.

V knize Padněte na kolena najdete zakázanou lásku - ať už dvou lidí různé rasy nebo lesbickou, ale i incest, a to vše zahalené do roušky lží a tajemství.

Číst dál...

lovec drakuTuto vynikající knihu jsem si nechala nadělit v loni od Ježíška, a nedá mi to, abych Vám ji nedoporučila. Je to další kniha, jejíž děj se odehrává v Afghánistánu, která mě zaujala. Jejím autorem je Khaled Hosseini - kalifornský lékař, jenž inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci.

Číst dál...

stale nezvestnaKdyž jsem si na přebalu bestselleru Chevy Stevensové Stále nezvěstná přečetla, že jde o příběh ženy unesené neznámým mužem, měsíce vězněné v horské chatě, znásilňované, ponižované a podrobované nejnesmyslnějším pravidlům, a vystavené té nejhorší ztrátě, která ji mohla potkat, říkala jsem si, že tahle knížka bude opravdu hodně drsná a naturalistická. Díkybohu nebo pro někoho bohužel, to tak strašné nebylo.

Přesto je kniha Stále nezvěstná poutavě napsaným a napínavým thrillerem /detektivkou/, ve kterém najdete napětí, lásku, nebezpečí, tajemství, přátelství - no prostě to, co má každá dobrá knížka mít.

V tomto článku se dozvíte o čem je kniha Stále nezvěstná, kterou napsala kanadská spisovatelka Chevy Stevensová, a dozvíte se i něco více o autorce samotné.

Číst dál...