Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

Karanténa je teď hojně užívané slovo. Ať už u vás doma, mezi kamarády, tak i v zaměstnání. Nepopíráme to, že je nesmírně důležité karanténu dodržovat! Nezapomínejte ale ani v těchto chvílích na čas jen pro sebe!

Číst dál...

dítě u stromečku

Barvičky na obličej, LEGO vláček nebo chodící pana? Je pro vaše děti lepší autodráha, skákající pes nebo Barbie panenka?

Číst dál...

Koronavirus – momentálně snad nejfrekventovanější slovo, které přidělává starosti všem lidem u nás i ve světě a to napříč všemi generacemi. Ovlivňuje všechny oblasti lidského života. V takové situaci je potřeba udržet si zdravý rozum a postavit se k ní čelem.

Číst dál...

dítě s telefonemMáte doma školáčka a miluje hry na telefonu či tabletu? Přemýšlíte nad tím, kde je ta správná míra toho, kdy si dítě vyzkouší něco nového a chvíli si pohraje a kdy už je to na hraně závislosti?

Číst dál...

skolstvi.cz

Dovolte mi, abych vám představila nový zajímavý projekt Školství.cz.  Tento web původně  vznikal jako nástupce komunitního serveru spoluzaci.cz a jeho účelem mělo být propojit bývalé i stávající spolužáky. V dnešní době ale může najít úplně nové využití, vzhledem k tomu, že řada škol není technicky připravena na současnou situaci a vznikla akutní potřeba, aby mezi sebou mohli snadno komunikovat nejen učitelé a žáci, ale také jejich rodiče. V  tuto chvíli je určen pro základní a střední školy v České republice. Pomůžete nám s jeho testováním a rozjezdem?

Číst dál...

zapojit děti do domácích prací

Odborníci na dětskou výchovu se shodují, že zapojení dětí do domácích prací by mělo být co nejdříve. Nikdo nechce, aby děti dělaly práci za dospělé, ale správná motivace může podpořit chuť k pomáhání.

Číst dál...

Být na mateřské dovolené není pro ženskou úplně tak dovolená. Spoustu mužů žije v představě, že se přeci žena stará jen o dítě, na tom nemůže být nic složitého, že?
Na to je asi jen jediná možnost vysvětlení, a to nechat muže s dětmi samotného doma.

Číst dál...

teplotu není potřeba hned srážet

Léto je za námi a před námi je podzim. Období barev, padání listí a sbírání kaštanů. S podzimem je ale spjaté období viróz a chřipek, které trápí snad nejvíce děti.

Číst dál...

zlozvyky dětí

Každý rodič touží po dokonale vychovaném dítěti. Ne vždy však jsou chvíle, kdy na své děti můžeme být pyšní.

Číst dál...

školáci

Více jak polovina prázdnin je ze námi a my, jako rodiče, už řešíme opětovný nástup do školy. Pro někoho času dost, pro někoho už málo. Měly by se děti pomalu připravovat na opětovný nástup do školy?

Číst dál...