Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

aftozni stomatitida

Nemoc ruka-noha-ústa je velmi nakažlivé dětské infekční onemocnění, které způsobují některé enteroviry. Můžete se setkat také s názvem plantární a palmární erytrodysestezie. Toto onemocnění se projevuje stomatitidou spojenou s výskytem puchýřkovité vyrážky.

Číst dál...

Stali jste se rodiči a přemýšlíte o tom, co vše uděláte pro své miminko? Každodenní péče je samozřejmost nejen pro milující mámu, ale i tatínka. Co ale víc dopřát miminku, aby si to své dětství opravdu užívalo? Zajímáte se o plavání miminek? I my jsme se zaměřili v tomto článku právě na miminkovské plavání a zhodnotili výhody a nevýhody kojeneckého plavání.

Číst dál...

infekční dětské nemociPojďme se teď podívat na jednotlivá dětská infekční onemocnění trochu zblízka. V současné době známe očkovací látky proti většině infekčních nemocí. V zemích, kde se očkuje, se podařilo snížit počty nakažených. S některými nemocemi jako například dětská obrna nebo záškrt, se dnes již nesetkáte.

Číst dál...

otrava dětiVšude vleze, dosáhne, nahlédne. Zvědavosti má batole nejméně za tři dospěláky. Protože nechce věci jen obhlížet, často také něco ochutná. A to i takové „pochutiny“, které do žaludku, natož dětského, vůbec, ale vůbec nepatří.

Batolecí věk je náročný na pozornost rodičů a všech, kdo děti hlídají. Malí všetečkové si nenechají ujít jedinou příležitost, jak za našimi zády a nebo klidně i před našima očima nacpat rychle do pusy všechno, co je zrovna napadne. A pokud stihnou i polknout, je to často problém.

Číst dál...

Máte doma čtyřnohého mazlíčka a čekáte přírůstek do rodiny? Zajisté jste si nejednou položili otázku, co když Váš potomek bude mít alergii na srst. Alergie se může projevit kdykoliv během života, takže není na místě ihned uvažovat o umístění mazlíčka do jiné rodiny.

Číst dál...

Když začínáme s příkrmy, přemýšlíme, co dítěti připravit a podat k jídlu, abychom splnili všechny nutriční nároky, které malé dítě má. Je vhodné kupovat hotovou výživu ve skleničkách nebo je lepší nakoupit zeleninu v obchodě a uvařit příkrm doma?

Číst dál...

Dovolená s dětmi

Letní prázdniny jsou tu co nevidět a pokud ještě nemáte naplánovanou letní dovolenou, pak je nejvyšší čas.

Číst dál...

Slýcháte často od svého dítěte slova: "Mami, mě bolí bříško."? Má Vaše dobrá přítelkyně dítě, které si stěžuje na bolest bříška poměrně často? V mnoha případech bolí děti bříško, protože mají zácpu.

Číst dál...

Zánět dásní neboli gingivitida bývá způsobena bakteriemi, které se vyskytují na zubech v zubním plaku. Nejčastěji se vyskytuje u dospělých, ale není výjimkou ani zánět dásní u dítěte. Zánět dásní je v podstatě reakcí těla, které bojuje s bakteriální infekcí.

Číst dál...

Zarděnky - rubeola - jsou akutní virové onemocnění, které je vysoce infekční. Přenáší se kapénkovou nákazou (vzduchem). Prodělávají ho děti i dospělí. Je velmi nebezpečné pro těhotné ženy.
Přečtěte si dále, jak je poznáte a co proti nim můžete dělat.

Číst dál...