dudlik1

Jak se vypořádat s opakovaným nachlazením u dětí? Dávat dětem léky při horečce? Jak léčit děti šetrně a zároveň účinně? Zamysleme se nad podáváním léků miminkům a malým dětem.

Léčba klasickými léky nebo homeopatiky?

Názor na podávání homeopatik u dětí se mezi rodiči i lékaři výrazně liší. Homeopatika nemají ve společnosti ještě takovou popularitu, nebo řekněme renomé, aby byla souběžně nabízena vedle klasických léků. Ty jsou automaticky nabízeny ve většině pediatrických ordinací a mají vést k rychlému a účinnému vyléčení dítěte - malého pacienta. Nebudeme se tady zabývat stupněm účinnosti klasického léku versus homeopatického přípravku, ale napíšeme si u kterých běžných onemocněních lze použít homeopatika. Vesměs se jedná o poznatky a zkušenosti maminek, které je již vyzkoušely, a proto je můžeme také doporučit.

Homeopatika na Nachlazení

Rýma a nachlazení jsou nemoci, které se na děťátko nalepí klidně záhy po narození a pak je každá rada drahá. Díky šetrnosti homeopatik a snadnosti jejich podávání je jejich použití více než na místě. Pokud máte štěstí na pediatra, který se zároveň zabývá homeopatií, pak máte vyhráno. Doporučí Vám ten správný přípravek, který pomůže na daný typ rýmy. Z nosních sprejů doporučujeme Euphorbium.

Oslabená imunita a homeopatie

V období vyššího výskytu chřipkového onemocnění a zánětu dýchacích cest se právem obáváme o zdraví svých dětí. Dobrým počinem je včasné nasazení homeopatického přípravku Oscillococcinum. Tělo je vybízeno k pohotovosti a bojuje s virózou statečněji a účinněji.

homeopatika na Horečku

V poslední době se stále častěji objevuje názor (mezi lékaři), že u dětí není třeba srážet horečku. Zvláště tedy ne paracetamolem nebo ibuprofenem. Právě proto, že horečka je samoléčitelka a díky ní se tělo samo vyrovnává s nemocí a uzdravuje se. Pokud se Vašeho dítěte vyskytne horečka, pomáhejte mu tím, že mu budete podávat hodně tekutin, vlažný čaj a případně jej budete šetrně ochlazovat zvenku. Zábaly, otírání čela atp. Při chřipce můžete použít Paragrippe.

Změněný zdravotní stav svého dítěte vždy konzultujte s lékařem a výše uvedené informace berte jako shrnutí subjektivních zkušeností s homeopatiky u dětí.