Děti

Články o dětech a pro děti - testy hraček, dětské kosmetiky, dětského oblečení a obuvi. Rady, jak na ty malé potvůrky vyzrát a vychovat z nich slušné lidi a zároveň se z toho mezitím nezbláznit :-)

damidci kniha obalka

Znáte Damídky? Ne? Tak to byste si měli přečíst novou pohádkovou knížku Damídci aneb Ochránci pohádkového světa!

panenka my first baby anabelle0

Když se blíží narozeniny vaší dcery,  dožene Vás vždy ta opakující se otázka, jaký dárek by si přála. U nás to bylo letos jednoduché. Mariánka se zamilovala u kamarádky do interaktivní panenky Baby Annabell, a tak jsme jí koupili ke 4. narozeninám variantu My First Baby Annabell - Pečuj o mě, která má k sobě také aplikaci pro tablet, která radí malým maminkám, jak  pečovat o miminko. A o naše dojmy z hraní s touto panenkou se s vámi rády podělíme.

jak se zbavit plenek

Myslíte si, že je čas, aby vaše dítě přešlo z plenek na nočník, nebo lépe rovnou na záchod? Nejste si jistí, zda je ten správný věk nebo jak na to? Dovolte nám, abychom se s vámi podělily o osobní zkušenosti i obecně uznávané tipy, jak naučit děti na nočník.

 

febrilni krece

Jistě jako každý rodič máte strach o své děti. Pojem febrilní křeče jsou určitě strašákem pro každého z nás. Víte ale, jak postupovat, pokud by na febrilní křeče opravdu došlo?Pojďme se podívat, co febrilní křeče znamenají, jak se zachovat v případě, že k nim dojde a jak jim případně předcházet.

sport pro deti

Zvažujete, jaké sportovní vyžití zvolit pro vašeho potomka, aby neležel doma před televizí nebo neseděl u počítače.Myslíte si, že zrovna váš potomek nemá sportovní nadání? Neházejte flintu do žita, každé dítě v sobě má určité vlohy, jen je potřeba je správně odhalit.

Nechci to přivolávat, ale pomalu se nám přece jen blíží podzim a je zapotřebí se na něj nachystat.  Možná nás ještě bude čekat nepříliš dlouhé, ale krásné období, kterému se říká „babí léto“, ale může se také stát, že podzim bude rovnou deštivý, blátivý, chladný. Proto doporučujeme se už teď poohlédnout po odpovídajícím oblečení pro své děti (a nejen pro ně), nejlépe ze softshell materiálu.deti

Patříte i Vy mezi rodiče, kterým již brzy nastoupí dítě do první třídy? V tom případě si přečtěte pár rad a postřehů, aby přechod ze školky do školy byl co nejméně stresující a náročný. Dozvíte se tedy, jak toto sice poměrně krátké, ale důležité období změn dětem (a v důsledku i Vám) co nejvíce ulehčit a zpříjemnit.letni skolka

10587-lego-kavarnaOpožděný Ježíšek přinesl našim holčičkám novou sadu stavebnice LEGO DUPLO - Kavárna (10587). Na rozdíl od předchozích sad stavebnice, které byly hodně orientované na zvířátka, přinesla tato sada nový vítr i do každodenních her mých dcer. Zatímco doposud jsme pořád stavěly různé zoologické zahrady, farmy a lesní parky, s kavárnou si začaly hrát na každodenní život lidí. Začaly stavět nejen samotnou kavárnu podle návodu, ale rozšiřovat ji na restauraci se zahrádkou a dětským koutkem nebo ji zakomponovaly do velkého domečku.

dívčí zimní kabátek G-mini Barbara Přituhuje a my jsme pro Vás tentokrát otestovali dívčí zimní bundu nebo kabátek značky G-mini, který můžete koupit na eshopu ProDěti.cz za 799 Kč. Testovali jsme bundu malinové barvy ve velikosti 128, což odpovídá naší 5leté Karolínce. Kája má z loňska lyžařskou bundu O'Style, ale chtěli jsme jí pořídit něco trochu parádnějšího, když jde třeba do divadla a nelítá po venku.

Pokud máte rádi kvalitní dětské oblečení české výroby, pak se vám možná bude líbit i tento kabátek. Přečtěte si, co si o ní myslíme...

Dětský kabátek G-mini

  • Značka: G-mini
  • Materiál: technosoft / 100% polyester
  • Barva: malinová
  • Určena pro: dívky
  • Velikosti: 86, 92, 104, 128
  • Země původu: Česká republika
  • Cena: 799 Kč

nástup do školyCo udělat pro to, aby se vašemu dítěti zalíbilo ve škole hned první týden a jak se vyhnout nepříjemnostem při ranním vypravování? 

Prvňáčci jsou většinou nejmotivovanějšími mezi všemi školáky. Na školu se těší již od zápisu do 1. třídy, který bývá v lednu, a proto je dobré tuto motivaci na konci prázdnin ještě podpořit a přispět tak ke zdárnému zahájení školní docházky.

Pokud ještě nemáte nakoupeny všechny nezbytnosti, mezi které patří aktovka, pouzdro a pastelky, pozvěte na tento nákup budoucího prvňáčka s sebou, aby si sám vybral, co se mu líbí.

LEGO DUPLO Lesopark

Tento měsíc jsme pro vás otestovaly novinku v sortimentu DUPLO - Lesopark (10584). Musím říct, že pro mě osobně je to zatím nejhezčí sada stavebnice DUPLO, se kterou jsem se setkala. V tomto článku se s Vámi podělím o dojmy mé a mých holčiček z této sady stavebnice DUPLO. Můžete se zde podívat na některé naše výtvory, videa a rozličné tipy, jak si s ní hrát.