Líbí se vám článek?
Thank you for rating this article.

Máte doma dítko, které trpí na šupinky ve vlasech? Začalo mít Vaše dítě na hlavičce ve vláskách šupinky žluté až hnědé barvy a děsíte se toho, co by to mohlo být? Nepropadejte panice, není to nic závažného a věřte, že se tím trpí spousta dětiček.

Jak na šupinky ve vlasech?

Ať už se vydáte k pediatrovi nebo budete chtít šupinky ve vlasech řešit sami doma, věřte, že nejúčinnější je hlavu mazat olejíčkem. Existuje spousta rad, každému zabírá něco jiného, a tak než se pouštět do různých experimentů, vyzkoušejte nejprve namazat dítku hlavičku (postižená místa) olejem hodinu před koupáním, pak hlavičku umýt a po koupeli vlásky vyčesávat. Opakujte tento proces alespoň týden a sami uvidíte, zda šupinky mizí.

Dobrou zprávou je, že pokud najdete u dítěte šupinky ve vlasech, nemusíte mít strach, že by to vaše děťátko nějak svědilo či bolelo. Šupinky ve vlasech nebolí a nesvědí! Tedy v případě, že se hlava nějak nepodráždí, to by se poté mohlo postižené místo nakazit nějakou kvasinkovou infekcí. Pak by mohlo místo zčervenat a začít svědit. To už by bylo vhodné vyhledat lékaře, který by předepsal vhodnou protikvasinkovou mast.

U koho se můžou vyskytovat šupinky ve vlasech?

Myslíte si, že šupinky ve vlasech se mohou vyskytovat jen kojencům nebo těm nejmenším dětem? Ano, máte pravdu v tom, že nejčastějšími pacienty se šupinkami ve vlasech jsou malé děti, avšak šupinky ve vlasech se mohou vyskytnout i u dospělého. Z mé vlastní zkušenosti vím, že ti není nic ojedinělého.

Patříte mezi ty rodiče, kteří řeší u svého potomka šupinky ve vlasech? Nebuďte smutní, věřte, že nejste sami a především si uvědomte, že to není nic závažného. Dříve či později šupinky ustoupí.

Máte další otázky ohledně mateřství? Hledáte blog, kde najdete užitečné informace spojené nejen s dětmi? Pak navštivte naše stránky bizy-bee.com. Na našem blogu najdete různé články o těhotenství, mateřství, spoustu rad a tipů, ale také vyzkoušené recepty na skvělé mňamky.

Mrkněte taky na...