Máte doma dítko, které trpí na šupinky ve vlasech? Začalo mít Vaše dítě na hlavičce ve vláskách šupinky žluté až hnědé barvy a děsíte se toho, co by to mohlo být? Nepropadejte panice, není to nic závažného a věřte, že se tím trpí spousta dětiček.

Jak na šupinky ve vlasech?

Ať už se vydáte k pediatrovi nebo budete chtít šupinky ve vlasech řešit sami doma, věřte, že nejúčinnější je hlavu mazat olejíčkem. Existuje spousta rad, každému zabírá něco jiného, a tak než se pouštět do různých experimentů, vyzkoušejte nejprve namazat dítku hlavičku (postižená místa) olejem hodinu před koupáním, pak hlavičku umýt a po koupeli vlásky vyčesávat. Opakujte tento proces alespoň týden a sami uvidíte, zda šupinky mizí.

Dobrou zprávou je, že pokud najdete u dítěte šupinky ve vlasech, nemusíte mít strach, že by to vaše děťátko nějak svědilo či bolelo. Šupinky ve vlasech nebolí a nesvědí! Tedy v případě, že se hlava nějak nepodráždí, to by se poté mohlo postižené místo nakazit nějakou kvasinkovou infekcí. Pak by mohlo místo zčervenat a začít svědit. To už by bylo vhodné vyhledat lékaře, který by předepsal vhodnou protikvasinkovou mast.

U koho se můžou vyskytovat šupinky ve vlasech?

Myslíte si, že šupinky ve vlasech se mohou vyskytovat jen kojencům nebo těm nejmenším dětem? Ano, máte pravdu v tom, že nejčastějšími pacienty se šupinkami ve vlasech jsou malé děti, avšak šupinky ve vlasech se mohou vyskytnout i u dospělého. Z mé vlastní zkušenosti vím, že ti není nic ojedinělého.

Patříte mezi ty rodiče, kteří řeší u svého potomka šupinky ve vlasech? Nebuďte smutní, věřte, že nejste sami a především si uvědomte, že to není nic závažného. Dříve či později šupinky ustoupí.

Máte další otázky ohledně mateřství? Hledáte blog, kde najdete užitečné informace spojené nejen s dětmi? Pak navštivte naše stránky bizy-bee.com. Na našem blogu najdete různé články o těhotenství, mateřství, spoustu rad a tipů, ale také vyzkoušené recepty na skvělé mňamky.

Mrkněte taky na...