Patříte mezi rodiče dětí, kteří se chtějí aktivně účastnit plavání s dětmi? Nebo jste se na kurz plavání již přihlásili a vyzkoušeli ho? Zajímáte se, jestli je Vaše rozhodnutí plavání s malým dítětem to správné?
Odpovědi na tuto otázku se liší, proto se řiďte svým vlastním rozumem.

Názory odborníku na kurzy plavání pro miminka a malé děti

Řada odborných studií a odborníků varuje rodiče, aby své rozhodnutí dobře zvážila. Chlór, který je přítomný v bazéně může prý vyvolat astma a kvalita vody není ve většině případů známa, proto se česká pediatrická společnost přiklání k varování v otázce plavání.

Výhody plavání s miminky a batolaty

Oproti všem studiím ale hraje spoustu výhod, které plavání s malými dětmi nabízí. Plavání totiž ve většině případů může urychlit a rozvíjet:

  • psychomotorický vývoj
  • pohybovou aktivitu
  • svalový tonus

Vsaďte tedy na vlastní rozum a vyzkoušejte plavání s Vaším dítkem. Sami uvidíte, jak dítko na vodu reaguje, zda se mu tam líbí a cítí se ve vodě skvěle.

Sama kurz plavání se svou dcerou navštěvuji, a to od kojeneckého věku.
Pokud bych měla zhodnotit přínosy plavání pro mé dítě, pak musím hodnotit jen kladně. Vodu zbožňuje, cítí se v ní jako ryba ve vodě, naučila se plavat a pokroky jsem sledovala každou plaveckou hodinu. Mimo jiné klesl můj strach možného z utonutí.
Jelikož má moje dcera dědičné předpoklady k alergiím a astmatům, i já jsem se zajímala o lékařské názory na dětské plavání. Zrazovala mě i naše pediatrička, i přes to, jsem plavání s dcerou vyzkoušela. Dodnes se díky bohu žádná alergie neprojevila, proto si myslím že je opravdu důležité dát na svůj rozum.

Mrkněte taky na...