Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

V souvislosti s pandemií koronaviru se objevilo nové závažné onemocnění – syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi spojené s covid-19 u dětí (PIMS-TS). První zaznamenané případy v Evropě pochází z italské provincie Bergamo.

Číst dál...

Máte doma školáka nebo budoucího prvňáčka? Ovlivní koronavirus začátek nového školního roku? Usednou žáci po dlouhé době zase do svých lavic a vrátí se ke klasické výuce ve školách? Obdobné otázky si s koncem prázdnin klade nejspíš mnoho rodičů.

Číst dál...

covid dítěStejně jako se koronavirus Covid-19 projevuje u dospělých, tak se může projevovat i u dětí. Záleží pouze v jaké formě. Většinou se jedná o bezpříznakový průběh nebo jen slabé nachlazení či chřipku.

Číst dál...

Chytáte se s rodinou na dovolenou? Máte malé děti, obáváte se dlouhé cesty autem a nevolností s tím spojených? Nevěšte hlavu, máme pro Vás pár užitečných rad, jak se dá kinetóze předejít.

Číst dál...

mikulasTaké už přemýšlíte, jak letos pojmete mikulášskou nadílku? Máte rádi tradice, a přesto byste v mikulášské nadílce Vašich dětí rádi viděli zdravější mlsání, než je obvyklé?

Číst dál...

deti sportovni krouzkyPandemie koronaviru se zdá být z větší části v naší republice zažehnána. Dlouhé období státem nařízené karantény poznamenalo v nějaké míře asi každého z nás. Nelehký úkol dostali všichni rodiče, kteří museli postarat o své děti době, kdy nemohly navštěvovat mateřskou, základní nebo i střední školu.

Číst dál...

coronavirus dětiPandemie koronaviru je celosvětovým problémem, který se týká také České republiky. Ovlivnila a nadále bude ovlivňovat životy milionů lidi, včetně těch našich. V současné době není situace moc příznivá, ale věřme, že se tento stav začne opět dostávat do normálu.

Číst dál...

školakKoronavirus – toto slovo zná na světě snad každý. Mnoho lidí je stále vystrašených, další už obavy vstřebali a snaží se začít zase žít normálním způsobem života a někdo virus vůbec neřeší.

Číst dál...

statstne detiTaké máte doma dítě, které navštěvuje školku nebo již chodí do školy? Obáváte se, jak zvládnete hektický začátek školního roku? Určitě nejste sami.

Číst dál...

Koronavirus – pojem, který v současnosti zná snad každý. Informace o něm se na nás hrnou ze všech možných sdělovacích prostředků. Pojem, který změnil životy lidí ve velké části světa, včetně těch našich.

Číst dál...