Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

statstne detiTaké máte doma dítě, které navštěvuje školku nebo již chodí do školy? Obáváte se, jak zvládnete hektický začátek školního roku? Určitě nejste sami.

Číst dál...

Koronavirus – pojem, který v současnosti zná snad každý. Informace o něm se na nás hrnou ze všech možných sdělovacích prostředků. Pojem, který změnil životy lidí ve velké části světa, včetně těch našich.

Číst dál...

Máte doma školáka nebo budoucího prvňáčka? Ovlivní koronavirus začátek nového školního roku? Usednou žáci po dlouhé době zase do svých lavic a vrátí se ke klasické výuce ve školách? Obdobné otázky si s koncem prázdnin klade nejspíš mnoho rodičů.

Číst dál...

Karanténa je teď hojně užívané slovo. Ať už u vás doma, mezi kamarády, tak i v zaměstnání. Nepopíráme to, že je nesmírně důležité karanténu dodržovat! Nezapomínejte ale ani v těchto chvílích na čas jen pro sebe!

Číst dál...

Chytáte se s rodinou na dovolenou? Máte malé děti, obáváte se dlouhé cesty autem a nevolností s tím spojených? Nevěšte hlavu, máme pro Vás pár užitečných rad, jak se dá kinetóze předejít.

Číst dál...

Koronavirus – momentálně snad nejfrekventovanější slovo, které přidělává starosti všem lidem u nás i ve světě a to napříč všemi generacemi. Ovlivňuje všechny oblasti lidského života. V takové situaci je potřeba udržet si zdravý rozum a postavit se k ní čelem.

Číst dál...

deti sportovni krouzkyPandemie koronaviru se zdá být z větší části v naší republice zažehnána. Dlouhé období státem nařízené karantény poznamenalo v nějaké míře asi každého z nás. Nelehký úkol dostali všichni rodiče, kteří museli postarat o své děti době, kdy nemohly navštěvovat mateřskou, základní nebo i střední školu.

Číst dál...

skolstvi.cz

Dovolte mi, abych vám představila nový zajímavý projekt Školství.cz.  Tento web původně  vznikal jako nástupce komunitního serveru spoluzaci.cz a jeho účelem mělo být propojit bývalé i stávající spolužáky. V dnešní době ale může najít úplně nové využití, vzhledem k tomu, že řada škol není technicky připravena na současnou situaci a vznikla akutní potřeba, aby mezi sebou mohli snadno komunikovat nejen učitelé a žáci, ale také jejich rodiče. V  tuto chvíli je určen pro základní a střední školy v České republice. Pomůžete nám s jeho testováním a rozjezdem?

Číst dál...

školakKoronavirus – toto slovo zná na světě snad každý. Mnoho lidí je stále vystrašených, další už obavy vstřebali a snaží se začít zase žít normálním způsobem života a někdo virus vůbec neřeší.

Číst dál...

Být na mateřské dovolené není pro ženskou úplně tak dovolená. Spoustu mužů žije v představě, že se přeci žena stará jen o dítě, na tom nemůže být nic složitého, že?
Na to je asi jen jediná možnost vysvětlení, a to nechat muže s dětmi samotného doma.

Číst dál...