Trápí vaše dítě opakované nachlazení, dlouhodobý kašel a doprovázející únava?
Jistě se každodenně setkáváme s rodiči, jejichž děti trpí výše popsanými těžkostmi.
Opakující se rýma, zahlenění a kašel jsou neduhy, se kterými bojují děti i dospělí.

Šetrná léčba nachlazení

Jestliže se vaše dítě opakovaně potýká s nachlazením a chcete mu dopřát šetrnou léčbu, pak je dobrou cestou volba homeopatie. Homeopatické přípravky nemají vedlejší účinky a dají se kombinovat s již předepsanými léky klasické medicíny.

Lékař homeopat

Pokud se rozhodujete začít svoje dítě léčit homeopatiky, doporučujeme navštívit homeopata - lékaře. Hledat můžete na stránkách Homeopatické lékařské asociace nebo na stránkách výrobce homeopatických přípravků. Jestliže znáte někoho, kdo má s určitým lékařem-homeopatem dobré zkušenosti, zkuste i tuto cestu, osobní doporučení na základě dobré zkušenosti má velkou váhu.

Diagnóza osobnosti

Ač se vám může zdát, že rýma a nachlazení jsou jednoduchá záležitost, po návštěvě homeopata už si tak jistí nebudete. Lékař-homeopat totiž k diagnostice i léčbě přistupuje komplexně. Zjišťuje jak se dítě chová, jak si hraje, v jakém prostředí vyrůstá a podle toho určuje původ onemocnění a léčbu.

Léky na nachlazení

Zatímco klasická medicína nabídne několik určitých léků na nachlazení, tak homeopatie to tak jednoduché nemá. Podle MUDr. Tomáše Karhana záleží u rýmy na vzhledu. Vodnatá, tekoucí rýma vyžaduje Arsenicum album, žlutá, hustá rýma vyžaduje přípravek Pulsatilla a zelená rýma podlehne léku Mercurius solubilis. Jakkoli vypadá tento výčet jednoduše, vždy je dobré navštívit homeopata, který rýmu správně diagnostikuje.

Posílení imunity

Léčba homeopatiky je účinná také tehdy, chceme-li posílit imunitu u dětí. V době podzimních plískanic a zimních nečasů útočí na oslabený dětský organizmus spousty bacilů, kterým dobře zformovaná a posílená imunita lépe odolá.

Mrkněte taky na...