Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

cisteni zubu detiMáte doma batole, kterému se prořezávají první zoubky a nevíte, kdy začít s čištěním? Okolo prvního čištění zubů traduje spousta názorů, kde je ale pravda?

Číst dál...

roupy

Stěžuje si vaše dítě, že jej svědí zadeček? Pak si možná doneslo ze školky roupy. Víte, jak zbavit děti roupů?  Pokude ne, v následujícím článku Vám poradíme.

Číst dál...

dudlikZaložit fungující rodinu je nejtěžší úděl na světě. Možná ještě těžší je udržet rodinu pohromadě po celý život. Proto je pro spoustu z nás plánování velmi důležité.

Číst dál...

monitor dechu

Dítě je ten největší dar na světě a jistě mi dáte za pravdu, že bychom pro jeho zdraví udělali cokoliv na světě.

Číst dál...

rozmazlene deti

Jste rodič a řešíte "správnou" výchovu dětí? Patříte k těm rodičům, kteří mají rádi řád a disciplínu nebo jste zastáncem raději toho, že má mít dítě vlastní volnost? Jak se říká, všeho moc škodí, ale kde je ta správná míra, že? Psychologové tvrdí, že příliš shovívasti ve výchově dětí ale škodí.

Číst dál...

Je začátek školního roku a jako každoročně je toto období spojeno se zahajováním pravidelných zájmových kroužků pro děti. Ty jsou stále velmi oblíbené, a rozhodně ne bezdůvodně!skola

Číst dál...

nitrodelozni telisko antikoncepce

Přemýšlíte o vhodné antikoncepční metodě a zvažujete nitroděložní tělísko? Pojďme se společně podívat, pro koho jsou nitroděložní tělíska vhodné.Tělíska mají čím dál tím větší oblibu u mnoha žen, jsou totiž bezpečná, velmi spolehlivá a když se počáteční cena rozpočítá na měsíce, pak i cenově dostupná pro každého.

Číst dál...

Čeká vás a vaše dítě nástup do školky? Vy sama chcete plakat při pomyšlení na nástup do školky, copak asi musí prožívat vaše dítko? Vaši ratolest čeká další velká životní kapitola, udělejte maximum pro to, aby tuto kapitolu vzalo co nejlépe. Počítejte i se slzami, pláčem, vztekem či "vydíráním".

Nástup do školky bez pláče

Číst dál...

pata nemoc sesta nemoc

Máte dítě předškolního, nebo i školního věku? V tom případě byste se měli seznámit alespoň  se všemi „obvyklejšími“ nemocemi, kterými se můžou Vaše děti nakazit. Pátá a šestá nemoc nejsou tak známe jako např. spalničky, neštovice, příušnice či zarděnky, přesto se poměrně často v dětském kolektivu vyskytují.

Číst dál...

noseni deti v satku

Jste nastávající maminka nebo máte už své miminko u sebe a zvažujete nošení drobečka v šátku nebo nosítku? Proč ne? V dnešní době se nošení dětí rozmohlo na tolik, že už se nad tím lidé tolik nepozastavují, jako tomu bylo před několika lety. Stále ale najdete spoustu lidí, kteří nošení dětí v šátku či nosítku odsuzují.

Číst dál...