cestování s dětmi

Věřte, že to jde i jinak a cesta může být zábavnou součástí vaší dovolené. Chce to jen trochu času na plánování a přípravy a máte téměř vyhráno. Čeká vás klidná cesta a především spokojené děti.

Zapamatujte si tři důležité věci, které když zajistíte, získáte pohodlí pro sebe a vaše děti. Při naplnění všech tří máte vyhráno.

Pohodlné sezení se vším všudy

Do auta rozhodně dětem vezměte polštářek, malou deku a oblíbenou hračku (ideální volba je plyšák). Na přikrytí postačí i mikina, kterou využijete i v cílové destinaci.

Dostatek jídla a pití

Po pohodlném sezení je také důležitý aspekt cestování jídlo a pití. Připravte drobné svačinky, jako jsou oříšky, bobulovité ovoce (maliny, jahody, hroznové víno), které můžete jednoduše zorganizovat do různých krabiček nebo uzavíratelných sáčků. Skvělou hrou je překvapení. Tím může být na malé kostičky nakrájený domácí perník, který ideálně rozbalíte uprostřed cesty.

Připravte si bohatý výběr jídla, které dětem můžete nabídnout. Zapečené tousty, tortilly na sladký i slaný způsob. Jestli si neodpustíte řízky, tak je snězte opravdu co nejdříve po jejich osmažení.

Zábava pro děti i celou rodinu

Aktivity můžete rozdělit do dvou variant. Do té, kde nemusí být zapojeni rodiče a naopak.

    • Aktivity bez rodičů

Připravte si dopředu různé aktivity, které děti zabaví. Dobře zorganizovaný kapsář na přední sedačce je základ. Pastelky, stírací nebo magnetická tabulka, se kterou si děti mohou donekonečna hrát. Knížky s magnety nebo samolepkami (znovupoužitelnými). Pro starší děti starší fotoaparát, dítě může svým pohledem zaznamenat cestu. Technické hračky jako telefon a tablet nechte si je jako zálohu na horší časy. Skvělou volbou je i Kouzelná tužka.

    • Hry se zapojením rodičů

Společně s dětmi můžete hledat mraky na obloze a hádejte, jaký tvar mají. Jízdenky prosím předem si připravte malé jízdenky, které budete pravidelně od dětí odebírat se slovy „Jízdenky, prosím!“. Za každou jízdenku můžete dát dětem malou odměnu. Podobně fungují i „časové kartičky“, ty můžete nalepit na přední sedadlo a děti hlídají konkrétní čas. Další skvělou hrou je CO nebo KDO JSEM. Jistě vymyslíte i další společné hry, které vás i děti po cestě zabaví.

 

Mohlo by Vás také zajímat