vedro v kočárku

Poradíme vám, jak vaše miminko osvěžit a ochránit před vedry.

Proč korbičku kočárku nezakrývat?

Vždy o miminku přemýšlejte stejně jako o sobě. Jestliže vám je horko a jste venku na vzduchu, jak musí být miminku v uzavřeném kočárku? I bez zakrytí korbičky je mu mnohem tepleji než nám.

Korbička je sama o sobě uzavřený prostor bez většího proudění vzduchu, jestliže ji zakryjete, zamezíte tak přívod vzduchu a ten nahromaděný se začne rychle ohřívat. Cirkulace vzduchu je v kočárku je zásadní!

Jak zpříjemnit miminku vedra a dopřát mu pohodlí?

Je to velmi snadné. Navlhčete oblíbenou plenku vlažnou vodou a miminko takto namočenou plenkou osvěžte. Přejeďte jí po ručičkách a nožkách miminka, případně osvěžte i zátylek. Kočárek v žádném případě nenechávejte na přímém slunci!

Vždy se snažte nalézt stín, případně si můžete pořídit praktické stínítko na kočárek. To stíní a zároveň umožňují proudění vzduchu do kočárku a ven. V subtropických vedrech se snažte být s miminkem venku pouze ráno a večer, kdy jsou teploty ještě snesitelné. Přes den buďte raději doma v příjemném klima.

Mnoho maminek také zajímá jak v takových vedrech miminko oblékat a zda jej přikrývat

Platí zásada, že miminko by mělo mít jednu vrstvu navíc než dospělý. V horkých dnech však toto pravidlo neplatí. Miminko jednoduše oblékněte do bavlněného nebo mušelínového body s krátkým rukávem a nasaďte mu lehký klobouček. Klobouček používejte v případě, že pofukuje. Přikrývat miminko v těchto teplech nemusíte. Pokud by se vám zdálo, že je mu chladno, můžete použít lehkou plenku. Ale není to nutné.

Jak poznat, že je dítě dehydratované?

Dehydratace se může projevit neklidem miminka, jeho zvýšenou plačtivostí nebo naopak apatií. Dalším projevem je zpocení děťátka. Především v horkých dnech musíme pozorně dbát na pravidelný pitný režim. Kojená miminka si mohou dopřát kojení i každou hodinu. Nekojená poté doporučujeme osvěžovat kojeneckým čajem.

Je potřeba kojenému miminku dopřát ještě další tekutiny?

Kojení plně nahrazuje denní pitný režim. Není tedy potřeba přidávat další tekutiny.

Dětem, které již dostávají příkrmy, je vhodné přidat tekutiny ve formě převařené vody nebo kojeneckého čaje. Stejně jako my, mají i naše děti zvýšenou žízeň. Pro jejich dobro nabízejte pití častěji než obvykle.

 

Mohlo by Vás také zajímat