Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

Zbožňujete vánoční výzdobu a máte obavy, že s batoletem v domácnosti se to prostě nedá nazdobit a natož udržet v bezchybném stavu? Pravdou je, že i s batoletem si můžete užít načančané Vánoce.

Číst dál...

pláč

Každé dítě někdy pláče. Některé děti brečí více a některé méně. Brek prostě k dětem patří. A vlastně nejen k dětem, co si budeme povídat….

Číst dál...

Dětské kroužky

Co dělat s dětmi které se po škole nudí a vymýšlí lumpárny? Určitě je přihlásit na nějaký kroužek. Ale nesmí být zase zaměstnány 5 dní v týdnu.

Číst dál...

Mamíí, ona mě to bere. Mamííí, ať mě nechá na pokoji. Mamííí, já si s nim nechci hrát a on mě otravuje.
Máte doma dvě a více dětí a toto je na vašem denním pořádku?

Číst dál...

imunita

Nejen nové prostředí ve školkách a školách má za následek velký nárůst nemocných dětí, především respirační onemocnění.

Číst dál...

matkaTento článek je určen matkám, které jsou přehnaně úzkostlivé. Pokud si myslíte, že mezi ně patříte, rozhodně byste měli číst dál.

Číst dál...

Každé dítě je jiné a to platí i v případě smrkání. Některé se naučí smrkat již v útlém věku, například v roce a půl a některé chodí už nějaký ten pátek do školky a stále smrkat neumí, plný usoplený nos jim nevadí a rozhodně to nemají v plánu ani zkoušet.

Číst dál...

školní dítě

Situace kolem návratu do škol byla ještě do nedávna nejistá. Dnes je již jasné, že děti do škol od 1. března 2021 nenastoupí, protože pandemická situace je stále neuspokojivá, a tak se návrat do škol odkládá.

Číst dál...

prvňáček

Polovina prázdnin je za námi a pomalu se blíží první školní den. Pro mnoho předškoláků se ze dne na den změní celý dosavadní život. Je na nás rodičích, jak svého budoucího prvňáčka připravíme na nový a zcela odlišný denní režim.

Číst dál...

V souvislosti s pandemií koronaviru se objevilo nové závažné onemocnění – syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi spojené s covid-19 u dětí (PIMS-TS). První zaznamenané případy v Evropě pochází z italské provincie Bergamo.

Číst dál...