Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

Být na mateřské dovolené není pro ženskou úplně tak dovolená. Spoustu mužů žije v představě, že se přeci žena stará jen o dítě, na tom nemůže být nic složitého, že?
Na to je asi jen jediná možnost vysvětlení, a to nechat muže s dětmi samotného doma.

Číst dál...

teplotu není potřeba hned srážet

Léto je za námi a před námi je podzim. Období barev, padání listí a sbírání kaštanů. S podzimem je ale spjaté období viróz a chřipek, které trápí snad nejvíce děti.

Číst dál...

zlozvyky dětí

Každý rodič touží po dokonale vychovaném dítěti. Ne vždy však jsou chvíle, kdy na své děti můžeme být pyšní.

Číst dál...

školáci

Více jak polovina prázdnin je ze námi a my, jako rodiče, už řešíme opětovný nástup do školy. Pro někoho času dost, pro někoho už málo. Měly by se děti pomalu připravovat na opětovný nástup do školy?

Číst dál...

dítě u stromečku

Barvičky na obličej, LEGO vláček nebo chodící pana? Je pro vaše děti lepší autodráha, skákající pes nebo Barbie panenka?

Číst dál...

výchovné extrémy

Máte pocit, že jste vyzkoušeli už naprosto všechno, ale stejně si vaše dítko dělá, co chce? A poté prostě uděláte něco nečekaného a jiného než jindy.

Číst dál...

dítě s telefonemMáte doma školáčka a miluje hry na telefonu či tabletu? Přemýšlíte nad tím, kde je ta správná míra toho, kdy si dítě vyzkouší něco nového a chvíli si pohraje a kdy už je to na hraně závislosti?

Číst dál...

Depositphotos 36646171 originalDěti potřebují mít možnost, aby byly sami se sebou. Není nutné za každou cenu vyplnit různými aktivitami volný čas vašich dětí.

Číst dál...

zapojit děti do domácích prací

Odborníci na dětskou výchovu se shodují, že zapojení dětí do domácích prací by mělo být co nejdříve. Nikdo nechce, aby děti dělaly práci za dospělé, ale správná motivace může podpořit chuť k pomáhání.

Číst dál...

Depositphotos 10548062 originalMáte dítě, které nastoupilo tento školní rok do školky a je neustále nemocné? 3 dny ve školce a 2 týdny doma? Je to stále do kola, že?

Číst dál...