Někdy nám zbyde jen jedno odpoledne, ale i během toho se dá vše v pohodě stihnout. Máme pro vás pár fíglů jak na to.

Na první pohled uklizeno

Ne nadarmo se říká, že první dojem je jen jeden. Jako první uvidí hosté vašeho domova předsíň nebo zádveří. Prvnímu dojmu rozhodně nepřidá hromada rozkopaných bot ani bundy a kabáty každého člena rodiny na věšáku. Však to známe všichni. Pokud vám to prostor dovolí, zavřete vše do skříně nebo komody. Pokud prostor na skříň nebo komodu nemáte, pak je důležité zajistit, aby v předsíni bylo to nejdůležitější, co zrovna potřebujete. Boty srovnejte, bundy uložte do šatníku a vyleštěte zrcadlo. Do něho se podívá opravdu každý.

Podpořte smysly

Nejen očima se dá „vidět“ čistota. Podpořit čistou domácnost můžete také bytovou vůní. Právě v předsíni je pro ni vhodné místo, ale také na chodbu či do obývací místnosti. Především o vánocích můžete zvolit různé vůně, které nejen podpoří pocit čistoty, ale mohou navodit předvánoční atomosféru.

Schovejte maličkosti, narovnejte polštářky

Po vánočním pečení vám mohla zůstat hromádka kuchařek na kuchyňské lince. Na sedačce je každodenní zmuchlaná deka a rozházené polštářky. Hrneček od snídaně stále leží na stole a v obýváku jsou rozečtené noviny. Přesně tyto drobnosti narušují váš pořádek. I zde platí, méně znamená více. Co je možné uschovat do skříněk, uschovejte. Polštářky narovnejte a deku složte do koše. I pomuchlané utěrky dokáží narušit uklizený prostor.

Sklo ať se bliští

Asi všechny hospodyňky se shodnou na tom, že není nic horšího než skleněný konferenční stůl. Otisky prstíků vašich dětí nejen na stole, ale i prosklených dveří skříněk nebo dveří. Detail, který může vše pokazit. K vyleštění skleněných ploch vám pomůže trochu teplé vody a bílého octa.

Zkontrolujte okna. Jestliže na první pohled nejsou nic moc, máte dvě varianty. Zatáhnout rolety, žaluzie či závěs nebo je dejte do pucu. Na žaluziích se velmi často usazuje prach a mastnota a to není hezké ani o vánocích, ani v jiném ročním období. Mytí oken tedy vždy začněte omytím žaluzií a poté skly a rámy oken. Pro běžný úklid žaluzií využijte prachovku nebo vysavač s prachovým nástavcem.

Třešnička na dortu, podlaha

I bleskový úklid by měl končit na podlaze. Ať už máte doma koberce, dlažbu či plovoucí podlahu. Odstraňte viditelné skvrny, prach a nečistoty. Při vysávání můžete použít vonné kuličky do vysavače, při vytírání pak volte příjemně vonící prostředek. I tyto vůně podpoří pocit čistoty. A teď už jen zbývá užít si pohodové vánoční svátky.

 

Mohlo by Vás také zajímat