Prázdniny začínají a vy teprve přemýšlíte o rodinné dovolené? Jak vybrat dovolenou a při tom nezruinovat peněženku bývá někdy dost oříšek. Přinášíme vám pár tipů, jak vybírat dovolenou, aby vám ještě v rodinném rozpočtu něco zbylo.

Nechcete slevovat ze svých nároků, ale rádi byste na dovolené ušetřili? Jde to, jen je potřeba vybírat.

 

Ujasnit si kritéria dovolené

Nejdůležitější ze všeho je ujasnit si, kam chcete na dovolenou a co od ní očekáváte. Dáváte přednost horám, světové metropoli nebo moři? Jakmile budete mít v této otázce jasno, můžete začít s vyhledáváním rodinné dovolené.

Dovolená first minute

Pakliže vybíráte dovolenou až teď, pak se vás již netýká nabídka „FIRST MINUTE“, díky které můžete mít zájezd až o 20 % levnější. Nepropadejte ale panice – tuto možnost si ponechejte třeba na příští rok. Ve srovnání s nabídkou „LAST MINUTE“ je „FIRST MINUTE“ výhodnější v tom, že máte větší možnost výběru hotelů a destinací.

Dovolená last minute

Je mnoho rodin, co neradi plánují dovolenou dlouho dopředu, protože s dětmi je plánování mnohem složitější, než když je člověk sám.
Dovolená na poslední chvíli, neboli „LAST MINUTE“ vás může mile překvapit až 50% slevou, avšak musíte počítat, že se jen tak nesplní všechny vaše kritéria. Výběr destinací, hotelů či apartmánů se značně zúží. Ale i tak můžete zažít skvělou dovolenou!

Porovnání cen

Dost peněz také můžete ušetřit tím, že zájezd, který jste si našli, porovnáte s více nabídkami. Každá cestovní kancelář může mít rozdílné ceny.
Chcete exotiku nebo dražší zájezd? Mnohdy se vyplatí i nabídky zahraničních cestovních agentur. Musíte ale počítat s tím, že odlety jsou z rakouských nebo německých letišť. Pamatujte ale na to, že s dětmi je to cestování přeci jen náročnější.

Mnohdy je také pro rodiny s dětmi pohodlnější cestování autem než letadlem nebo autobusem. Přeci jen si můžete kdykoliv cestu přizpůsobit potřebám dětí.

Pakliže se nechystáte nikam za hranice, tak si můžete vybrat z chat či chalup nebo nějakého penzionu. Ne vždy moře nebo zahraniční dovolená musí být tím nejlepším řešením pro vaši rodinu. Spousta lidí vidí ideální letní dovolenou právě někde na chalupě.

Ať už vyberete jakoukoliv dovolenou, přejeme vám spoustu krásných chvil strávených s rodinou a krásné prázdniny.

Nejnovější články na Bizy-bee