Být na mateřské dovolené není pro ženskou úplně tak dovolená. Spoustu mužů žije v představě, že se přeci žena stará jen o dítě, na tom nemůže být nic složitého, že?
Na to je asi jen jediná možnost vysvětlení, a to nechat muže s dětmi samotného doma.

Aby si udělal představu o tom, jak náročné to někdy může být. U většiny žen mateřská dovolená neznamená jen starost o dítě, ale starost o celý chod domácnosti. Některé ženy si dokonce při mateřské přivydělávají, což znamená další čas a energii.

Každodenní kolotoč, který je téměř stejný, matky mnohdy vyčerpává, až si sáhnou na samotné dno. Je proto nesmírně důležité, aby si každá žena našla čas, který stráví jen podle svých představ. Mnoho žen ale žije v představě, že musí být k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pak mají ale blízko k vyhoření a pocitu, že je toho na ně moc.

Muži, zpozorněte!

Zdá se vám vaše žena často unavená, podrážděná a nesoustředěná? Je nejvyšší čas zbystřit a dopřát ženě odpočinek.

Stres a neklid

Odpočinek ale neznamená jet společně na výlet, zahrát si nějakou hru nebo napustit vanu s tím, že do koupelny vleze 5 krát dítko s různými dotazy. To je v porovnání s vaši prací, jako byste pracovali místo ve své kanceláři na chodbě nebo v jiné místnosti. Uvědomte si, že být matkou a starat se celý den o děti, je práce na plný úvazek bez možnosti oddechu.

Maminky v domácnosti velmi často hledají svůj chvilkový klid u vaření, věšení prádla nebo třeba žehlení. Ve skutečnosti ale vůbec nejde o volný čas, ale o domácí práce, které jsou potřeba udělat v rámci celodenní péče o dítě a domácnost! Tento tzv. chvilkový klid ale energii ubírá a ne dodává. Žena začne být ve stresu a neklidu až může přijít deprese!

Proto potřebuje máma volno pro sebe!

Ubezpečení

Spousta žen má v sobě pocit, že to děti bez mámy nezvládnou. Že budou brečet, strádat. Vždyť jsou s námi přeci celý den a najednou se jejich máma ztratí z dohledu.

Věřte, že vaše dočasná absence doma nikomu neublíží, naopak prospěje! Vy si odpočnete od všedních povinností, starostí a výchovy a tatínek s dětmi si to spolu užijí zase jinak, po svém.
Dopřejte i muži čas, který bude s dětmi sám. Nejen, že zjistí, že to není tak jednoduché, ale děti si s ním utvoří jiný vztah. Z vlastních zkušeností vím, že zavedete-li čas pro sebe pravidelně, děti se na dobu jen s taťkou budou těšit.

Vy se utvrdíte v tom, že vaše volno bez dětí prospěje opravdu všem!

I já jsem!

V těch všech mateřských povinnostech jste už pravděpodobně zapomněla na to, že i vy žijete, máte své potřeby, přání a koníčky. Ano, slyšíte dobře, jen VY!

Dejte si ruku na srdce a přiznejte si, že už dlouho jste nedělala to, co vám dodává energii, úsměv na tváři a sexappeal. Nesmíte zapomenout, že jste nejen matkou, ale i ŽENOU! A kdo se někdy rád „nevyfikne“ a nezajde s kamarádkou na kávu nebo do kina, či jen tak se pobavit?
A kdy jste si naposledy přečetla svou oblíbenou knihu? Koupila si něco jen pro sebe nebo jste zkoukla zamilovaný film od začátku až do konce?

Ano, i vy máte stále svůj život! A nikdo na vás nebude koukat skrz prsty, když si prostě dopřejete svůj čas jen pro sebe!!! Ne nadarmo se říká, že spokojená máma rovná se spokojená rodina!

Děti vyrostou, vy zestárnete

Nejdůležitější ve vašem životě je jasně vychovat dobře své děti. Nezapomínejte ale na to, že děti vyrostou a vám se vaše mládí nevrátí. Neztrácejte samu sebe!
Díky času pro sebe se stanete vyrovnanějšími, odpočatými a hlavně spokojenějšími. Jste přeci také člověk. A nezapomínejte na to, že dětem i tímto krokem předáváte do života to, že péče o sebe samu je v životě velmi důležitá!

Držíme pěsti ať zvládnete plánovat i čas pro sebe, mít volno bez dětí! A začněte s tím třeba hned.

Nejnovější články na Bizy-bee