RADY A TIPY

Chystáte se na dovolenou? Nebo snad plánujete prodloužený víkend pěkně v kruhu rodinném na chatě, či chalupě? Pokud jste se zkrátka rozhodli vyrazit vstříc novým zážitkům, nezapomeňte si s sebou sbalit vše potřebné na cesty. V první řadě se věnujte kvalitní obuvi, díky které si můžete ušetřit spoustu puchýřů, otlaků a dalších nepříjemností a komplikací.

Číst dál...

Vánoce před dveřmi a tak je na čase popřemýšlet, co by letos mohl té naší malé Karolínce přinést Ježíšek.

Poslední dobou nám neunikl její velký zájem o kočárky pro panenky.

Kdykoliv jsme přišli někam na návštěvu, kde měli kočárek pro panenku, byla to jasná Kájina volba. Panenku dostala k prvním narozeninám a jedna nám bohatě stačí. K svátku jsem jí koupila lehátko pro panenku, též hojně využívané, ale kočárek je kočárek. Takže rozkaz zněl jasně - koupit Káje kočárek pro panenku. V ideálním případě růžový, protože naše miminko je holčička :-)

Číst dál...

Čaj kromě toho, že je to velmi populární a ve společnosti velmi oblíbený chutný nápoj má mnoho příznivých účinků na náš organismus, které si můžeme díky každodennímu pití čaje dopřávat.

Čajů je velké množství druhů a každý má oblíbený ten svůj. Někdo miluje ovocný čaj, díky jeho nasládlé vůni ovocných plodů, někdo zase podléhá chuti bylinných čajů.

Číst dál...

Pro mnohé osoby s vadou zraku mohou díky kontaktním čočkám svůj problém zároveň vyřešit i skrýt. Dioptrické brýle už dávno nejsou ošklivým a téměř nepoužitelným kusem těžkého kovu a skla, ba dokonce některým lidem jejich nošení sluší, ale čočky poskytují ještě o notnou dávku více pohodlí a volnosti. A nejen to.

Jako náhrada brýlí dokáží ty správné čočky ve velké míře potlačit různé oční vady, například astigmatismus, dalekozrakost a krátkozrakost. Díky své flexibilitě se však staly i plnohodnotným módním doplňkem a nejjednodušším způsobem, jak změnit svou vizáž.

Číst dál...

Možná jste už natočili pár videí pomocí vašeho foťáku, ale nelíbí se vám, že výsledné video ve formátu MOV, kterou umí přehrát přehrávač Quicktime zabírá moc místa na disku a vy nebo vaši přátelé ho nejste schopni otevřít a přehrát.

Problém s přehráváním se dá vyřešit tím, že si nainstalujete přehrávač Quicktime, který je zdarma. Ale pokud chcete oba problémy vyřešit jednou ranou, najdete radu jak udělat z MOV videa AVI v tomto článku.

Číst dál...

Nabízíme pečení dortů, rolád, zákusků a cukroví na svatby, křtiny, oslavy svátků a narozenin, pohřební hostiny a pro jiné příležitosti nebo jen pro chuť.

Dále nabízíme přípravu obložených mís, chlebíčků a jednohubek i pro ty nejmlsnější jazýčky.

Číst dál...

Možná se vám povedlo natočit krásné video, které má ale jednu malou chybičku - je naležato. Nezoufejte, poradím vám jednoduchý prográmek, který je navíc zdarma a během pár sekund vám otočí video z ležata na stojato.

Otočit video

Číst dál...

Pokud patříte mezi ty, kteří si oblíbili svátek zamilovaných, a slavíte 14. února Svatého Valentýna, pak určitě každý rok přemýšlíte, čím toho svého milovaného nebo tu svou milovanou překvapíte.

V tomto článku najdete několik tipů na valentýnské dárky a užitečných odkazů na moje oblíbené webové stránky, kde ráda nakupuju dárečky pro svého miláčka a kde naopak nakupuje on pro mě.

Číst dál...

Po tom, co jsem se všechno dočetla o plastech a jejich vlivu na zdraví dětí, obzvláště těch nejmenších, jsme se rozhodli, že budeme pro naši Karolínku kupovat především dřevěné hračky.

Jestli jste byli někdy v obchodě s dřevěnými hračkami, určitě vás vyděsila jejich vysoká cena oproti plastovým hračkám. Ono co si budeme vykládat, většina plastových hraček pochází z Číny, a levná pracovní síla dělá své. Tak jsme s přítelem trochu pohledali, a našli jsme na Internetu eshop s velkým výběrem dřevěných hraček AlexToys.cz za ceny, které nás příjemně překvapily. Chvílemi jsme si připadali jak děti v cukrárně před pultíkem se sladkostmi, protože jsme nevěděli, co si vybrat dřív.

Číst dál...

Pokud máte nějakou tu dioptrii jako já a nemůžete najít brýle, které by sedly k vašemu obličeji, pak jste zřejmě již dospěli ke stejnému názoru jako já – že nejlepší brýle jsou kontaktní čočky.

Bez nadsázky mohu prohlásit, že kontaktní čočky převrátily můj svět naruby. Začala jsem je nosit v prváku na vysoké a od té doby jsem jich už pár vyzkoušela – začínala jsem čtrnáctidenními kontaktními čočkami Acuvue od Johnson & Johnson, pak jsem kvůli ceně přešla na měsíční kontaktní čočky Surevue, také od Johnson & Johnson, vyzkoušela jsem i barevné a tónovací kontaktní čočky od Focusu, ale ve finále jsem se zase vrátila ke kontaktním čočkám Surevue.

Číst dál...

Už se vám při komunikaci přes internet stalo, že jste se s tím druhým zaboha nemohli dohodnout, protože jste neměli jak mu rychle a snadno ukázat, co máte právě na mysli?

Určitě ano - ať už komunikujete přes email, komunikační program jako je ICQ, Skype, MSN Messenger nebo jakýkoliv jiný, nebo chcete někomu něco vysvětlit na fóru, Facebooku apod., mám pro vás program, který je zdarma a není to virus ani spyware, a umožní vám pár kliky přidat do vaší zprávy obrázek, na kterém jednoduše zvýrazníte věc, kterou chcete tomu druhému ukázat.

Já sama tento prográmek používám už nějakou dobu celkem úspěšně, když chci třeba na dálku mamce nebo sestřence vysvětlit, co má jak udělat na počítači, když jim něco nefunguje, ale i když jim chci ukázat něco na webové stránce a ony to nemůžou najít podle mého slovního popisu.

Číst dál...