Pro mnohé osoby s vadou zraku mohou díky kontaktním čočkám svůj problém zároveň vyřešit i skrýt. Dioptrické brýle už dávno nejsou ošklivým a téměř nepoužitelným kusem těžkého kovu a skla, ba dokonce některým lidem jejich nošení sluší, ale čočky poskytují ještě o notnou dávku více pohodlí a volnosti. A nejen to.

Jako náhrada brýlí dokáží ty správné čočky ve velké míře potlačit různé oční vady, například astigmatismus, dalekozrakost a krátkozrakost. Díky své flexibilitě se však staly i plnohodnotným módním doplňkem a nejjednodušším způsobem, jak změnit svou vizáž.

Řeč je samozřejmě o barevných čočkách, které se dnes už vyrábějí snad ve všech myslitelných barvách i vzorech. Některé kombinace tvarů a odstínů už jsou tak šílené, že si vysloužily vlastní pojmenování: crazy čočky. Přejete si mít oči jako terminátor nebo postava z japonského kresleného filmu? Žádný problém. Fialový, žlutočerný, rudý nebo upíří odstín? Vše už snadno koupíte, stačí si vybrat kvalitní eshop a ani nebudete muset sáhnout příliš hluboko do kapsy.

Kontaktní čočky

Oslníte s nimi na akci nebo je využijete „jenom“ ke změně barvy očí v každodenním životě?Lákavé je obojí, jen pamatujte, že některé čočky se hodí k dlouhodobému a téměř nepřetržitému nošení a jiné ne. Crazy čočky se nedoporučuje používat přes noc a v kuse déle než osm hodin. Popularitu, kterou barevné čočky rychle získávají, dokazuje i odvětví, kde se opravdu musíte „stát někým jiným“. Filmové hvězdy si mění barvy očí tak často, že už vlastně ani nevíme, která je ta skutečná. V zájmu role stírají rozdíly mezi skutečností a fantazií, stávají se svou postavou. Jakou roli chcete hrát vy? Jste nespokojeni s tím, co vám nadělila příroda? Cítíte, že jiná barva očí by o vás vypověděla mnohem víc? Je to tak snadné...

A přitom se není čeho bát, crazy čočky stejně rychle nasadíte, jako sundáte. Nezapomeňte však, že barevné kontaktní čočky z vás neudělají někoho jiného, jen vám dovolí své nitro nebo svůj rozmar promítnout do vaší vizáže.

Nemáte-li s čočkami velké zkušenosti, tak vězte, že budete potřebovat i nějaké

hezké pouzdro a roztok, ve kterém budete čočky po použití sterilizovat.

Mrkněte taky na...