RADY A TIPY

Po tom, co jsem se všechno dočetla o plastech a jejich vlivu na zdraví dětí, obzvláště těch nejmenších, jsme se rozhodli, že budeme pro naši Karolínku kupovat především dřevěné hračky.

Jestli jste byli někdy v obchodě s dřevěnými hračkami, určitě vás vyděsila jejich vysoká cena oproti plastovým hračkám. Ono co si budeme vykládat, většina plastových hraček pochází z Číny, a levná pracovní síla dělá své. Tak jsme s přítelem trochu pohledali, a našli jsme na Internetu eshop s velkým výběrem dřevěných hraček AlexToys.cz za ceny, které nás příjemně překvapily. Chvílemi jsme si připadali jak děti v cukrárně před pultíkem se sladkostmi, protože jsme nevěděli, co si vybrat dřív.

Číst dál...

Pokud máte nějakou tu dioptrii jako já a nemůžete najít brýle, které by sedly k vašemu obličeji, pak jste zřejmě již dospěli ke stejnému názoru jako já – že nejlepší brýle jsou kontaktní čočky.

Bez nadsázky mohu prohlásit, že kontaktní čočky převrátily můj svět naruby. Začala jsem je nosit v prváku na vysoké a od té doby jsem jich už pár vyzkoušela – začínala jsem čtrnáctidenními kontaktními čočkami Acuvue od Johnson & Johnson, pak jsem kvůli ceně přešla na měsíční kontaktní čočky Surevue, také od Johnson & Johnson, vyzkoušela jsem i barevné a tónovací kontaktní čočky od Focusu, ale ve finále jsem se zase vrátila ke kontaktním čočkám Surevue.

Číst dál...

Už se vám při komunikaci přes internet stalo, že jste se s tím druhým zaboha nemohli dohodnout, protože jste neměli jak mu rychle a snadno ukázat, co máte právě na mysli?

Určitě ano - ať už komunikujete přes email, komunikační program jako je ICQ, Skype, MSN Messenger nebo jakýkoliv jiný, nebo chcete někomu něco vysvětlit na fóru, Facebooku apod., mám pro vás program, který je zdarma a není to virus ani spyware, a umožní vám pár kliky přidat do vaší zprávy obrázek, na kterém jednoduše zvýrazníte věc, kterou chcete tomu druhému ukázat.

Já sama tento prográmek používám už nějakou dobu celkem úspěšně, když chci třeba na dálku mamce nebo sestřence vysvětlit, co má jak udělat na počítači, když jim něco nefunguje, ale i když jim chci ukázat něco na webové stránce a ony to nemůžou najít podle mého slovního popisu.

Číst dál...

Možná se Vám stalo, že jste někdy přišli k počítači, a najednou místo vaší obvyklé domovské stránky jako první naběhla úplně jiná stránka, a ke všemu ještě taková, kterou byste dobrovolně nikdy nenavštívili...

Nebo jen prostě máte rádi určitou stránku, chodíte na ni často, a proto chcete, aby byla tou prvni, kterou spatříte, když si spustíte svůj webový prohlížeč.

A nebo prostě chcete, aby Vám místo jakékoliv stránky nabíhala jen prázdná stránka, abyste si vždycky mohli vybrat právě takovou stránku, na kterou máte zrovna náladu.

V tomto článku vám poradím, jak si nastavíte nebo změníte domovskou stránku (homepage) v prohlížečích Internet Explorer 7, Mozilla Firefox 3 a Google Chrome.

Číst dál...

S rostoucími cenami plynu a elektřiny a další paliv téma úspory energie přestává být jen tématem pro pár zapálených ekologů, ale stává se praktickou znalostí každého, kdo nechce zbytečně platit za topení a provoz domácnosti.

V tomto článku najdete řadu tipů, jak ušetřit nejen energii, ale i svou peněženku. Některé z nich vyžadují různé úpravy, ale někdy stačí  jen maličkost nebo změna zvyklostí a ušetříte spoustu procent ze svých nákladů na chod vaší domácnosti. Dnes se budeme věnovat změnám, které nevyžadují žádné investice.

Obecně můžeme rozdělit tyto tipy do 3 kategorií:

  • změny bez nutnosti investic
  • drobné úpravy
  • úpravy vyžadující větší investice

Číst dál...

Líbí se Vám nějaká písnička a nemůžete ji sehnat jako MP3. Pak Vám ukážu jednoduchý způsob, jak si z videa na YouTube udělat mp3, kterou pak můžete poslouchat aniž byste se museli dívat na videoklip.

Mám pro vás návod, jak si online převést jakoukoliv písničku z Youtube do MP3, aniž byste si museli cokoliv instalovat k vám na počítač a riskovat tak, že si stáhnete v lepším případě nějaký nechtěný software navíc, v horším nějaký spyware nebo virus.

1. Jděte na stránku online konvertoru youtube na mp3

2. Jděte na Youtube a zkopírujte si adresu (URL) videa s písničkou, kterou chcete převést na MP3.

3. Vložte url videa do 1. pole a klikněte na tlačítko Convert.

4. V průběhu konverze vám tam budou naskakovat velká tlačítka, ale na nic neklikejte, je to reklama. Když uvidíte na další stránce nadpis MP3 tags, můžete si v poli Artist přepsat název interpreta a name upravit název písničky. Většinou to tam vypíše podle toho, jak to bylo nazvané na Youtube, ale ne vždycky vám to může vyhovovat. Pak klikněte na tlačítko Continue.

5. Teprve na stránce Conversion Finished klikněte na tlačítko Download a stáhněte si MP3 k sobě do počítače.

Číst dál...

V tomto článku se dozvíte jak si snadno a rychle změníte obrázek na ploše svého počítače. Možná už to dávno umíte a v tom případě nemusíte tento článek vůbec číst, ale možná ani vy nevíte všechno, co se dá s takovým obrázkem na ploše dělat.

Možná si umíte dát obrázek na plochu, ale zdá se Vám, že je pak ošklivě rozpláclý, nebo se z nepochopitelného důvodu několikrát vedle sebe opakuje, nebo se dokonce scvrknul doprostředka, a vy jste ho přece chtěli mít přes celou plochu.

Pak je tento článek určen přímo Vám. Najdete v něm jednoduchý návod s obrázky, popisující jak si nastavit nebo změnit tapetu na Vaší ploše.

Číst dál...

V tomto článku se dozvíte jak snížit spotřebu svého vozu, a tím ušetřit nejen svou peněženku, ale i naši krásnou modrou planetu.

Pokud se budete snažit dodržovat těchto 9 pravidel, můžete si pak za ušetřené peníze koupit něco, co Vám udělá radost.

A navíc, pokud pošlete tento článek svým přátelům a ti zase svým přátelům, přispějete svou troškou ke snížení spotřeby pohonných hmot.

Číst dál...

Zní to jako bláznivý nápad, hlavně, když si uvědomíme, že nás čekají Vánoce, tj. doba přejídání...Ale právě proto je třeba využít podzim k tomu, abyste shodily nadbytečná kila. Následující článek možná shrne to, co jste o dietách už dávno věděly, ale možná se dozvíte i něco nového.

Číst dál...