RADY A TIPY

Odkdy se slaví sv. Valentýn? Proč mu říkáme svátek zamilovaných? Kde vznikly valentýnky?

Na konci listopadu 2014 přišla novinka, která je součástí zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině, která byla schválena na konci června. Díky tomu si budou moci rodiče, platící za docházku dítěte do předškolního zařízení, uplatnit slevu na dani až do výše minimální mzdy.

Dostali jste se do situace, kdy musíte žádat o výživné na dítě? Nevíte, zda máte přehnané nároky? Jak se vlastně alimenty počítají?

Antónia Mačingová: Zhubněte jednou provždy

Vánoce jsou za dveřmi a Vy už přemýšlíte nad novoročním předsevzetím? Po čem toužíte, čeho byste chtěli dosáhnout?
Chcete zhubnout pár přebytečných kil a naučit se při tom zdravě stravovat a očistit organizmus? Pokud máte hrůzu ze slova dieta, pak pro Vás máme čtyřtýdenní stravovací program podle paní Mačingové.

 

Čerstvá zelenina v bedýnkách se v poslední době stává fenoménem zdravého stravování. Díky bedýnkám budete mít ve své kuchyni čerstvé a kvalitní potraviny.

příspěvek na charitu

Blíží se svátky klidu a míru, a to Vánoce. Přemýšlíte, co pořídit pod stromeček Vašim blízkým, aby to udělalo radost a také, aby byl dárek užitečný? Není nad to, udělat radost svým blízkým a ještě potěšit někoho, kdo pomoc opravdu potřebuje! Slyšeli jste už o tom, že pomáhat můžete i díky dárkům pro maminku, babičku i dědečka? Darujte příspěvek na charitu jménem obdarovaného!

Apetito smetanove 150g praveTaké si občas nevíte rady, jakou potravinu vložit do nákupního košíku, abyste vyhověli diktátu vyvážené a zdravé stravy? Neustále jsme zahlcováni informacemi o vhodnosti konzumace té či oné potraviny - jednou je na pranýři nejrůznějších vědeckých výzkumů třeba káva,jindy nás nabádají, abychom se vzdali mléčných výrobků nebo rozhodně nekonzumovali například sóju. Jinými týmy vědců jsou pak tyto potraviny naopak vyzdvihovány. A teď, zdravý rozume, raď!

Jste časově vytížená a již teď přemýšlíte, kde seženete čas na vybírání vánočních dárků pro mužskou část Vaši rodiny? Nechcete šetřit na svých blízkých, pokud Vám ale zůstanou nějaké peníze z dárků, zlobit se nebudete? Nemáte rádi pobíhání po obchodních řetězcích a ke všemu ty dlouhé fronty u pokladen? Máme pro Vás skvělý tip, kde nakoupit vánoční dárky pro pány!

Je mnoho způsobů, jak udržovat podlahu čistou. Jedním z nejpohodlnějších je nyní elegantní Bona Spray Mop. Jedná se o mop, který má vlastní nádržku na čistící prostředek, utěrku z mikrovlákna, která se k otočné hlavě mopu snadno a jednoduše přichytí pomocí suchého zipu . Utěrka je pratelná v pračce (až 300x bez aviváže). Díky otočnému kloubu se dostanete i na těžko dostupná místa. Čistící přípravky dodávané k těmto mopům, jsou ekologicky nezávadné a nezanechávají žádné šmouhy (což není jenom reklamní fráze, nebo trik, ale vlastní zkušeností ověřený fakt)!

Chystáte se na dovolenou? Nebo snad plánujete prodloužený víkend pěkně v kruhu rodinném na chatě, či chalupě? Pokud jste se zkrátka rozhodli vyrazit vstříc novým zážitkům, nezapomeňte si s sebou sbalit vše potřebné na cesty. V první řadě se věnujte kvalitní obuvi, díky které si můžete ušetřit spoustu puchýřů, otlaků a dalších nepříjemností a komplikací.

Vánoce před dveřmi a tak je na čase popřemýšlet, co by letos mohl té naší malé Karolínce přinést Ježíšek.

Poslední dobou nám neunikl její velký zájem o kočárky pro panenky.

Kdykoliv jsme přišli někam na návštěvu, kde měli kočárek pro panenku, byla to jasná Kájina volba. Panenku dostala k prvním narozeninám a jedna nám bohatě stačí. K svátku jsem jí koupila lehátko pro panenku, též hojně využívané, ale kočárek je kočárek. Takže rozkaz zněl jasně - koupit Káje kočárek pro panenku. V ideálním případě růžový, protože naše miminko je holčička :-)