Čaj kromě toho, že je to velmi populární a ve společnosti velmi oblíbený chutný nápoj má mnoho příznivých účinků na náš organismus, které si můžeme díky každodennímu pití čaje dopřávat.

Čajů je velké množství druhů a každý má oblíbený ten svůj. Někdo miluje ovocný čaj, díky jeho nasládlé vůni ovocných plodů, někdo zase podléhá chuti bylinných čajů.

 Ovocné čaje jsou velmi oblíbené díky své dokonalé vůni, ve které se mísí všechny druhy ovoce. Mají znamenitou nasládlou chuť, která nám zpříjemní všechny okamžiky při pití dobrého ovocného čaje. Černé čaje jsou také velmi oblíbené a patří mezi hodně oxidované čaje, díky kofeinu, který obsahují.

Pitím čaje ke zdraví

Společná studie provedená experty z Norska a Velké Británie dokázala, že pití čaje každý den může vést ke zlepšení kognitivní funkce u starších lidí. Vědci objevili, že lidé ve věku 70-74 let konzumující čokoládu, víno nebo čaj měli významně lepší průměr výsledků testů a méně špatných poznávacích výkonů než podobná skupina osob nekonzumující čaj. A stačí jeden šálek čaje denně, protože ani tady neplatí, že více je lépe.

Neváhejte a začněte pro své zdraví něco dělat i Vy. My Vám s tím velmi rádi pomůžeme naším dodáním kvalitních čajů. S námi uděláte něco pro zdraví, pochutnáte si a ušetříte své peníze, díky naším výhodným cenám.


Související články

Horečka uzdravuje - proč není dobré srážet teplotu

Jak se zbavit dudlíku?

Dětské nemoci: Aftózní stomatitida

Jak přimět dítě k čištění zubů

Jak naučit dítě na nočník

Očkování proti žloutence typu A

Výtok z pochvy - příčiny, léčba a prevence

Mrkněte taky na...