ketodiet-5Minulý týden byl trochu na houpačce po tom hříšném víkendu, takže se mi půl kila vrátilo. Nicméně na konci jsem mínu jedno kilo, což je fajn. Tak už jen 7 kg a budu na svém cíli :-) Jde to pomalu, ale jistě.

Stále se mi daří být bez sladkostí a pečiva, ale vzhledem k tomu, že se nám urodily naprosto vynikající švestky, jsem porušila pravidlo o absenci ovoce kvůli jejich obsahu sacharidů. V rámci KetoDiet bych neměla jít žádné ovoce, ale zdá se, že těch pár švestek denně to až tak neovlivnilo a mně to pomohlo s chutěmi na sladké.

Týden stál celkem za prd i proto, že jsem o víkendu od někoho chytla bacila a bolelo mě v krku. Teď na konci už tolik nekašlu, ale mám rýmu jak trám. Vzhledem k tomu, že se při nemoci doporučuje vysadit cukry, aby se viry neměly z čeho živit, je vlastně celkem prima, že je KetoDiet nízhouhlovodanová dieta.

K snídani jím stále proteinové kaše KetoDiet, k obědu proteinové omelety a na svačiny proteinové koktejly. Omelety si mažu hořčicí nebo troškou kečupu, pak je posypu cibulí, rajčaty a paprikou.

Jednou za den jsem zařadila na proteiny bohaté jídlo - maso nebo sýr. Výbornou  volbou jsou např. olomoucké tvarůžky, které jsou nízkotučné. Na jídla bez příloh si člověk zvykne poměrně snadno. Pokud máte rádi teplou zeleninu nebo saláty, stačí si je dát místo brambor nebo rýže k masu a máte lehké dietní jídlo.