10587-lego-kavarnaOpožděný Ježíšek přinesl našim holčičkám novou sadu stavebnice LEGO DUPLO - Kavárna (10587). Na rozdíl od předchozích sad stavebnice, které byly hodně orientované na zvířátka, přinesla tato sada nový vítr i do každodenních her mých dcer. Zatímco doposud jsme pořád stavěly různé zoologické zahrady, farmy a lesní parky, s kavárnou si začaly hrát na každodenní život lidí. Začaly stavět nejen samotnou kavárnu podle návodu, ale rozšiřovat ji na restauraci se zahrádkou a dětským koutkem nebo ji zakomponovaly do velkého domečku.

 

Video k LEGO DUPLO Kavárna (10587)

Podívejte se na oživlé figurky a kostičky ze stavebnice DUPLO Kavárna...

LEGO DUPLO Kavárna (10587)

10587-lego-kavarna1Tato sada kostiček patří k těm středním sadám, které se dají krásně kombinovat nejen se základními kostičkami DUPLO, ale i s dalšími podobnými sadami jako jsou Můj první obchod (10546), Domek na hraní (10505) nebo Zmrzlinářská dodávka (10586), a děti si tam můžou postavit celé městečko. Stavebnice DUPLO Kavárna obsahuje 52 kostiček,z toho 3 figurky a 19 speciálních kostiček jako jsou židličky, slunečník, talířky, konvička, kostičky s potiskem jídla, pokladnu, pec, pečené bagety a dveře. Vedle toho najdete v kavárně i standardní kostičky jako je podložka a klasické kostičky DUPLO v červené, růžové a světle modré barvě.

10587-lego-kavarna2Jako první sada DUPLO se může hodit pro úplně malou holčičku kolem těch dvou let, ale pro starší děti to bude spíše doplňková sada, která skvěle rozšíří hratelnost kostek, které už mají. Speciální kostičky, jako je trouba, židličky nebo jídlo, využijí i při hraní na běžnou domácnost v každém domečku. Figurky jsou taky hodně univerzální, takže i číšníka lze použít jako tatínka.

Doporučená cena za tuto sadu je 499 Kč a prodává se v kartonové krabici. Vzhledem k tomu, že už máme na kostičky DUPLO velký plastový box, putovala krabice do tříděného odpadu. :-)

Tato sada je určena pro děti ve věku 2 - 5 let, ale oblíbila si ji jak naše 3letá Mariánka, tak její starší 5letá sestřička. Už si spolu více vyhrají, a v kavárně už si rozdělily role, kdy Karolínka byla majitelka kavárny a Mariánka přišla jako host. Tématicky je to sada spíše pro holčičky, ale v doporučeném věku si s ní vyhrají i kluci :-)

 

Kostičky ze stavebnice lego duplo kavárna

Výhody

  • 3 figurky
  • Omyvatelná stavebnice, lze sterilizovat i horkou vodou(i v myčce)
  • Téměř nezničitelné, drží tvar a barvu - vydrží několik generací

Nevýhody

  • Jen jedna podložka
  • Menší množství kostiček
 

Shrnutí

Kostičky ze stavebnice DUPLO Kavárna si moje dcery okamžitě oblíbily a využívají je denně ke svému stavění z DUPLA. Musím říct, že si s ním hrají každý den, nepotřebují k tomu návody a fantazii se meze nekladou. Zatímco u menších kostiček jako mají LEGO Friends nebo jiné stavebnice pro starší děti, se občas stane, že se nějaká ztratí nebo vysaje, u DUPLO se toho bát nemusíte. Není třeba se strachovat, že by jej i úplně malé děti vdechly nebo spolknuly. Nerozpadají se na menší dílky, takže si myslím, že jsou opravdu bezpečné i pro ty nejmenší. Navíc se dají snadno čistit, takže i když je pořádně oslintají a zapatlají, nemusíte se bát je opláchnout horkou vodou, protože to nebude mít vliv na barvu ani tvar stavebnice.

Galerie