panenka my first baby anabelle0

Když se blíží narozeniny vaší dcery,  dožene Vás vždy ta opakující se otázka, jaký dárek by si přála. U nás to bylo letos jednoduché. Mariánka se zamilovala u kamarádky do interaktivní panenky Baby Annabell, a tak jsme jí koupili ke 4. narozeninám variantu My First Baby Annabell - Pečuj o mě, která má k sobě také aplikaci pro tablet, která radí malým maminkám, jak  pečovat o miminko. A o naše dojmy z hraní s touto panenkou se s vámi rády podělíme.

panenka baby annabell mariankaS panenkou My first baby Annabell jsem se u mojí dcerky trefila do černého. Oblíbila si ji od prvního okamžiku a dala jí jméno Rozárka. Od začátku si hrála bez aplikace, protože přeci nejlíp ví, jak si hrát s panenkou :-) Aplikaci považuju osobně za vychytávku spíš pro rodiče ;) Co by dále mohlo zajímat rodiče, kteří se chystají dát tuto panenku svým dětem jako dárek je fakt, že baterie nejsou součástí balení. Takže je dobré mít po ruce 3 baterie AAA

Jak vypadá panenka Baby Annabell a jaké má doplňky?

Panenka vypadá skoro jako živé miminko a je určená pro děti od 3 let. Myslím,že by si s ní bezpečně hrála už 1,5 až 2 letá holčička, protože žádné malé dílky, které by mohla spolknout na panence nejsou.  Otevírá a zavírá oči  podle toho, zda zrovna spí či bdí. Trup panenky Baby Annabell je vyroben z vycpaného textilu, a nožičky ručičky jsou  gumové. Velikost odpovídá čerstvě narozenému miminku. Mariánka se s ní mazlila od rána do večera a nosila ji všude s sebou, i když váží něco pod 1 kg. V krabici s panenkou najdete také plenku, lahvičku na krmení a látkovou plenku na utírání pusinky. Panenka je oblečená do růzového overalu z měkkého materiálu s obrázkem ovečky, který má zapínání na zádech, kde je přístupné přepínání mezi hraním s aplikací a bez ní, a vypínání. Můžete si k ní dokoupit i další příslušenství jako je kočárek, nosítko, vanička atd. Ale my už jsme vše měli doma po starší dceři, kterou  zase pro změnu zajímala více ta aplikace pro tablet.

Panenku koupíte v částečně průhledné papírové krabici, ve které je poměrně pečlivě připevněná. Ovšem nic, co by 4 leté dítě nezvládlo s nůžkami. Tříletým dětem bych ale raději s vyprostěním panenky pomohla. Jak již vyplynulo z absence baterií, není to ten typ krabice, ve kterém by si mohl panenku každý vyzkoušet v obchodě, takže se ani nemusíte bát, kdo všechno na ni už sahal.

panenka my first baby anabelle3 panenka my first baby anabelle4 panenka my first baby anabelle5

Co umí panenka Baby Annabell - pečuj o mě?

V režimu bez aplikace panenka My First Baby Annabell - pečuj o mě:

  • roztomile žvatlá, když ji pohladíte nebo dáte pusinku na čelo
  • saje z lahvičky a když dopije, tak si odříhne
  • směje se, když ji polechtáte
  • oddechuje, když spinká

V režimu propojení s tabletem:

  • aplikace česky instruuje, co by malá maminka mohla s miminkem dělat, např. "Je čas vstávat, miminko se už moc těší, až mu dáš pusinku na čelo." nebo když má hlad "Miminko už má určitě hlad a těší se na svou lahvičku." Poté si řekne o utření tvářičky od mléka nebo když je potřeba vyměnit plenku.
  • K dispozici je více úkolů, které jsou v začátku zamčené, a postupně se časem odemykají.

Jak si Mariánka hrála s panenkou Rozárkou

 
 

Závěr

I já jsem se na chvíli vrátila do dětských let a tiše záviděla, co všechno tahle panenka umí oproti panenkám, které jsme měly jako malé my. Máte-li tablet, můžete si zdarma stáhnout aplikaci, která vaší malé poradí, jak o panenku pečovat. Na běžné hraní ale není potřeba, obzvláště pokud chcete eliminovat čas dítěte strávený na tabletu.
Annabell má ráda pusinky na čelo, hezky si při nich brblá. Když ji krmíte, tak dokonce vydává zvuk, jako kdyby polykala mlíčko. Pokud má ještě hlad, začne vzlykat. Po nakrmení si musí odříhnout, jinak ji bolí bříško. No není to jako opravdové miminko? Tahle panenka možnánaučí vaši dceru zodpovědnosti, když se bude muset starat i o její přebalování. Vlastně ji lze brát jako předstupeň péče o malá zvířátka :-)

Vzhledem k elektronické části panenku rozhodně nekoupejte :-) Ale myslím, že si s ní Vaše malá vyhraje i tak, a kdyby chtěla panenku koupací, můžete jí pořídit Baby Annabell s vaničkou.

Za nás obě můžu panenku Annabell určitě doporučit. :-)