Těhotenství

porod strachJak zajistit celé rodině a především sourozencům, aby byl příchod miminka co nejpohodovější? Nechcete přece neustále řešit žárlivé scény staršího sourozence, který se potom cítí odstrčeně?

Číst dál...

porod strachStrach z neznámého je naprosto přirozená věc. Ať už se jedná o porodní bolesti nebo strach z komplikací, které mohou nastat.  Porodní bolesti přežila každá z nás a motivace je veliká. Zanedlouho budete držet v náručí ten nejsladší uzlíček, za který malinko bolesti rozhodně stojí.

V dnešní době těhotné ženy vyhledávají informace o porodu od maminek, které si porod již prožily nebo na internetu. Tyto informace nejsou ale objektivní, protože každá žena si to prožívá jinak, každá má jinak silný práh bolestivosti a také každý průběh porodu je jiný.

Číst dál...

Depositphotos 12804242 originalJste těhotná a těšíte se na své vytoužené miminko? Děsí vás ale všechny ty vyšetření, které s těhotenstvím souvisejí? Nevěšte hlavu, ne každá těhotná musí projít všemi vyšetřeními, jako je například aminocentéze.

Číst dál...

tehotenska zloutenka

Jste těhotná a těšíte se na své miminko. Byla jste na preventivní kontrole a váš gynekolog vám sdělil, že trpíte těhotenskou cholestázou, nebo-li tzv. těhotenskou žloutenkou? Udělalo se vám mdlo, protože jste tento termín nikdy neslyšela a už vůbec nevíte co si pod tímto pojmem představit.

Číst dál...

spokojene tehotenstvi

Dozvěděli jste se na pravidelné gynekologické prohlídce, že čekáte miminko? Je pro vás tato zpráva nečekaná nebo naopak dlouho očekávaná? Ať tak nebo tak, zajisté vás zaplaví vlna obav. Ale nebojte se, tyto obavy jsou naprosto normální a pocítí je téměř každá žena.

Číst dál...

tehotna zena

Slovem "neopakovatelné" by se dalo vyjádřit čekání na příchod svého potomka na svět. Zrození potomka je nejkrásnějším zážitkem v celém životě. Blížíte se ke konci těhotenství a přemýšlíte, jak si vlastně vychutnat poslední dny?

Číst dál...

antikoncepce postkoitalni

Kdo by si pomyslel, že takzvaná „pilulka po“ je výsadou mladých neuvážlivých dívek, velmi by se mýlil. Pohotovostní pilulka, která zabrání nechtěnému početí, se stává záchranou hlavně tehdy, kdy selže jiná antikoncepce. A právě v tomto případě pomohla 87 % žen, které tímto způsobem odvrátily důsledky selhání zvolené ochrany. Jen hrstka z nich se však vydala pro řešení do lékárny spolu s partnerem.

Číst dál...

V tomto krásném období mnozí odborníci doporučují, coby ideální cvičení těla i ducha, provozování jógy. Odměnou Vám bude vnitřní klid a vyrovnanost, které pomohou zvládat tuto novou žitní situaci. Kouzlo cvičení jógy v těhotenství spočívá v tom, že jóga pomůže připravit tělo i mysl na nadcházející porod, rovněž ulevuje od bolesti hlavy, zabraňuje tvorbě častých otoků a křečových žil, ale také odbourává stres i strach, které občas na těhotné padnou. Nejlepší je najít si přímo lekce jógy pro těhotné, kde Vám rádi poradí cviky na míru.cviceni v tehotenstvi

Číst dál...