Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte miminko, možná Vás už napadlo, zda existuje nějaká metoda, jak ovlivnit pohlaví dítěte ještě před jeho početím. Takových metod ovlivnění pohlaví dítěte naleznete po celém Internetu spoustu. Otázka je jen nakolik jsou spolehlivé, a zda je vůbec možné jakkoliv ovlivnit pohlaví nenarozeného dítěte, nebo zda to musíte nechat na přírodě.

V tomto článku Vám představím několik metod ovlivnění pohlaví dítěte, ale jestli jsou spolehlivé a důvěryhodné, nechám zcela na Vašem uvážení.

Spermie typu X a Y

Už ve škole nás učili, že pohlaví dítěte je určeno tím, kterým typem spermie dojde k oplodnění vajíčka. Jak jistě víte, muži disponují dvěma typy spermií - X a Y, zatímco ženy mají jen vajíčko typu X. Pokud dojde k oplodnění vajíčka spermií typu Y, narodí se z oplodněného vajíčka chlapec. Spermie typu Y jsou rychlejší, ale zato citlivější na vlivy vnějšího prostředí, a proto dříve odumírají.
Děvčátka se rodí z vajíček oplodněných spermiemi typu X, které jsou sice pomalejší, ale odolnější... koneckonců tak tomu bývá i s ženami a muži, nemyslíte? :-)

 

Metody ovlivnění pohlaví dítěte

Mezi lidmi koluje spousta "zaručených" metod, jak počít dítě vytouženého pohlaví, ovšem jak poznat, zda se výpočet nebo metoda zakládá na vědecky ověřených faktech, nebo jde jen po pověru?
S jistotou můžeme říci, že 100% ovlivnit pohlaví dítěte lze jen výběrem zárodků při umělém oplodnění, což ovšem aktuálně není povolené. V některých státech je to povoleno, pokud se v rodině prokazatelně vyskytuje dědičná choroba, která je vázaná na určité pohlaví.

Podívejme se tedy na další metody, a posuďte sami, jestli fungují nebo ne.

Načasování pohlavního styku

Tato metoda mi přijde ze všech nejdůvěryhodnější. Dle této metody byste si měli načasovat početí do období ovulace, pokud toužíte po chlapečkovi. Pokud chcete holčičku, měli byste se snažit o početí před ovulací, aby spermie typu X měly dostatek času získat početní převahu.

Metoda je založena na faktu, že "chlapecké spermie" jsou lehčí, plavou rychleji a jsou méně odolné vůči kyselému prostředí než "dívčí" spermie. Vagína je mírně kyselá, ale poševní hlen je zásaditý. Poševní hlen vylučovaný několik dní před ovulací je trochu méně zásaditý než ve dnech blížící se ovulace a to může zvýhodňovat dívčí spermie. Proto se doporučuje mít styk ve dnech před ovulací pro početí holčičky. Pro početí chlapce se doporučuje mít styk ve dnech nejbližších ovulaci, kdy je poševní hlen více zásaditý a zvýhodňuje tedy chlapecké spermie. Jak rozpoznat ovulaci?

Další metoda zvýšení šance početí chlapce nebo dívky je kropení vagíny roztokem octa (což je kyselina) na podpoření dívčích spermií ve vagíně, nebo jedlé sody (což je zásada) na podpoření chlapeckých spermií. Většina lékařů ale tuto metodu nedoporučuje kvůli možným infekcím vagíny.

Také se doporučuje ejakulovat nízko ve vagíně, co nejdále od zásaditého poševního hlenu, chcete-li holčiku, a hlouběji, chcete-li chlapečka.

Další metody ovlivnění pohlaví dítěte

Stanovení pohlaví dítěte podle sudých a lichých dnů
Tato teorie tvrdí, že pravděpodobnost, že počnete holčičku je nejvyšší v sudé dny v měsíci, zatímco liché dny fungují ve prospěch chlapečků.

Ovlivnění pohlaví dítěte volbou pozice ženy při početí
Tahle metoda mi přijde hodně střelená - tvrdí, že pokud má žena při milování hlavu na sever, narodí se kluk, a když ji má na jih, tak holčička...tak mi teda řekněte, co když ji má na východ nebo západ, nebo nedejbože na jihovýchod...no každopádně, takhle mě teda nepřesvědčila, co vás? :-)

Výpočet pohlaví dítěte podle měsíčních znamení
Tahle metoda určení pohlaví dítěte je pro příznivce horoskopů. Totiž dojde-li k početí dítěte ve znamení Berana, Lva, Váhy, Střelce, Blíženců nebo Vodnáře, narodí se kluk. Je-li počato v ostatních měsících, narodí se holka. Tak tohle nefunguje ani na mně, počata jsem byla v listopadu, a jsem holčička...tak nic...

Určení pohlaví dítěte na základě třídění spermií
Dle této metody existuje speciální postup, jímž lze roztřídit spermie na samčí a samiččí, a vybrané spermie se pak použijí k oplodnění vajíčka. Tato metoda je sice levnější než výběr zárodků, ale její spolehlivost je nižší, protože třízení spermií není dokonalé. Uvádí se 80procentní úspěšnost u kluků a 70procentní úspěšnost u holek.

Výpočet pohlaví dítěte podle stáří krve
Tato metoda je založena na teorii, že krev člověka se mění každých 7 let, a pohlaví dítěte se odvíjí od pohlaví partnera, který má mladší krev v době početí. Je-li tedy ženě 27 a muži 28, měl by se páru narodit chlapeček, protože žena má krev starší a muži se právě vyměnila.

Čínský lunární kalendář pro výpočet pohlaví dítěte
Tato starověká čínská metoda tvrdí, že pohlaví dítěte je odvozeno od věku matky a měsíci početí dítěte. Jistě víte, že v Číně dlouho preferovali chlapce před děvčaty, a mnohdy docházelo i k tomu, že když se narodila holčička, rodina se jí prostě zbavila. Chlapci byli totiž považováni za živitele rodiny, zatímco dívka představovala pro rodinu zátěž, neboť jí museli obstarat věno, aby se vdala. Proto se nelze divit, že mnozí lidé této metodě věří. Zaplaťpánbůh v Číně už je tato selekce přestává bavit, protože samozřejmě dříve nebo později muselo dojít k tomu, že na jednu holčičku připadalo více chlapečků, takže si představte tu melu...a někdo přece musí ty chlapečky rodit... Pokud Vás tato metoda zajímá, stáhněte si čínský lunární kalendář k určení pohlaví dítěte

Znáte vy sami nějakou spolehlivou metodu jak ovlivnit pohlaví dítěte? Využili jste sami některou metodu a fungovala Vám? Pokud ano, podělte se s ostatními o své zkušenostmi přidáním komentáře k tomuto článku.

Líbil se Vám článek?

Pokud se Vám tato stránka nebo celý webík líbí a chcete pomoct s financováním jeho provozu, stačí, když pošlete odkaz na tento článek svým kamarádům nebo kliknete na některý z odkazů (bannerů) na bocích, který vás zaujme.

Související články:

Jak rozpoznat ovulaci?

Jak vzniká vícečetné těhotenství

12 věcí, které Vám usnadní otěhotnění

Jak poznat mimoděložní těhotenství?

iDnes.cz: Chcete holčičku, jeďte za teplem!?

Mrkněte taky na...