darky vanoce detiChcete si užít poklidné Vánoce plné pohody? Zaměstnejte do příprav i své děti a upečte s nimi třeba cukroví.

Existují různé druhy, které zvládnou upéct i děti. Alespoň děti poznají kolik času a práce zabere upéct jednu plechovku cukroví, kterou oni jsou schopni sníst za pár okamžiků.

Děti milují cukroví, ale jak je zapojit do pečení, aby vám v kuchyni příliš nepřekáželi? Není to nic složitého. Udělat s nimi klidně můžete různé druhy kuliček, perníčky, vosí úly, atd.

Udělejte si své Vánoční zvyky

Pokud se vám zdá, že pečení cukroví společně s dětmi je přežitek spíše našich babiček, ani nevíte, jak se pletete. Vaše děti budou pečení s vámi milovat, rádi míchají věci dohromady, když z toho navíc vznikne něco tak dobrého, budou to milovat. Stane se to u vás doma každoroční tradicí, bez které by ani Vánoce nemohli být. Vaše děti na to budou s láskou vzpomínat.

Nemusíte se přeci pouštět hned do 20 druhů cukroví, to by moc pohodové a klidné s dětmi nebylo. Zkuste upéct třeba jeden, dva druhy cukroví. Strávíte se svými dětmi krásný čas a navíc vám vůně cukroví provoní byt a navodí příjemnou atmosféru.

Málo času? Rozhodně!

Kdyby jste se rozhodla péct cukroví sama bez pomoci dětí, musela byste řešit jejich hlídání. Lepší variantou je zapojit je do práce. Velká rada pro vás zní: těsto si připravte den předem, ušetříte si tak spoustu času a druhý den můžete dětem svěřit vykrajování cukroví.

Pokud vám nevadí, že vaše cukroví nebude ukázkové podle pravítka, tak zkuste některé druhy cukroví vyměnit s příbuznými a kamarádkami. Vy upečete dva druhy a přitom jich na stole k ochutnání budete mít daleko více.

Vyvarujte se pokynů „Pojď sem, běž stranou, ne, to tam nedávej, uteč, překážíš mi, podej mi to…“ Potom se nedivte, že to vaše děti přestane brzy bavit a k pečení nebo k vaření budou mít odpor, který si s sebou mohou nést do budoucna.
Nemusíte je pouštět pouze k umývání nádobí, zamyslete se nad tím a dovolte jim vykrajovat linecké cukroví. Co na tom, že nebude pravidelně kulaté nebo můžou plnit vosí úly, zdobit perníčky svým malířským uměním a prostě si s cukrovím hrát.

Vánoce jsou především o pohodě

Najděte si své vánoční zvyky, abyste byli vy i děti spokojení a aby vaše děti měly v paměti tu klidnou atmosféru Vánoc provoněnou ručně vyrobeným cukrovím.

Mrkněte taky na...