lego duplo lesoparkTento měsíc jsme pro vás otestovaly novinku v sortimentu DUPLO - Lesopark (10584). Musím říct, že pro mě osobně je to zatím nejhezčí sada stavebnice DUPLO, se kterou jsem se setkala. V tomto článku se s Vámi podělím o dojmy mé a mých holčiček z této sady stavebnice DUPLO. Můžete se zde podívat na některé naše výtvory, videa a rozličné tipy, jak si s ní hrát.

Ve srovnání s předchozí sadou základních kostek DUPLO Deluxe obsahuje i tato sada méně klasických kostiček, ale v porovnání s DUPLO velkou farmou najdete v této sadě ještě více zvířátek a postaviček. I tuto sadu DUPLO mohou děti kombinovat s jinými sadami DUPLO i LEGO a propojit je podle vlastní fantazie. Ve světě DUPLO neexistují hranice - proč by se lev nemohl kamarádit s kolouškem nebo slon s myškou?

LEGO DUPLO Lesopark (10584)

Tento set obsahuje 105 dílků: z toho 3 figurky, 8 zvířátek, 1 jeep, 4 ohrádky, 6 obrázkových kostek a zvláštní kostičky typu vidle, skluzavka, brána, jesle. Součástí balení je i 5 různě velkých podložek a standardní kostičky, díky kterým mohou děti postavit lesopark podle přiloženého manuálu nebo podle sebe. Starší děti rády staví podle návodu, zatímco před mladšími je potřeba ho chránit, aby ho neroztrhali :-)

Sadu LEGO DUPLO koupíte už od 1318 Kč. I toto DUPLO je dodáváno v papírové krabici, takže se vyplatí si k ní dokoupit plastový nebo jiný box na kostky. Naše krabice utrpěla už při přepravě, jak je vidět na fotkách.

Na krabici je uveden doporučený věk 2 - 5 let. Myslím, že to odpovídá. Byla z ní nadšená naše 2letá Mariánka i 5letá Karolínka. Hodně se vyhrály spolu i samostatně.

Tuto sadu lze rozšířit o další sady LEGO DUPLO: Divoké kachny (10581), Výprava na ryby (10583) a Lesní zvířátka (10582).

Výhody

 • Spousta kostek
 • Tématické zaměření na lesní zvířata
 • Figurky zvířátek a lidí
 • Cenově výhodnější než menší sady DUPLO
 • Snadno omyvatelné, lze i horkou vodou sterilizovat (i v myčce)
 • Téměř nerozbitné, drží tvar a barvu - vydrží několik generací
 • Větší počet podložek, i když mohly by být větší

Nevýhody

 • Papírová krabice - je třeba dokoupit box
 • Podložky by mohly být větší
 

Shrnutí

Sada LEGO DUPLO Lesopark měla obrovský úspěch jak u dětí, tak u maminky a návštěv. Nejvíc se holkám líbíla zvířátka, ale také speciální doplňky jako je skluzavka. Nejprve stavěla Kája podle návodu, a pak se nechala unést a postavila vysokou věž se dvěma skluzavkami.

Tipy na hraní se sadou LEGO DUPLO Lesopark

Na stavebnici se píše, že je stavebnice určena pro děti od 2 do 5 let, ale jsem přesvědčena, že si s ní vyhrají i mladší děti - cca od 1 roku, a díky kompatibilitě s menšími kostkami LEGA i starší děti.

Hry pro malé děti (1,5 - 3 roky)

 • Seznámení se zvířátky z lesa ("Jak dělá medvěd")
  Menší děti, i od půl roku, už můžete učit, jak se jmenuje které zvířátko a jaké vydává zvuky a co jí.

 • Hra na opakování
  Vezměte si každý jednu podložku, stavějte na ni postupně různě barevné a tvarované kostky a chtějte po dítěti, aby to po Vás opakovalo. Můžete se při tom učit barvy a tvary, nebo počítat tečky na kostičkách.
 • Stavění věží
  I s touto sadou můžou mladší děti stavět věže, protože je v ní dostatek klasických kostek, a tak si mohou procvičovat jemnou motoriku při spojování kostiček.

 • Stavění ohrádek kolem zvířátek
  Děti mohou stavět buď ohrádky z klasických kostek nebo ze čtyř dílků ohrady, nebo tyto kombinovat.

 • Hra na rodinu
  Děti dávají dohromady tatínka, maminku a dítě ve figurkách, ale i ve zvířátkách.
 • Stavění domečků
  I když lesní zvířátka žijí ve volné přírodě, Mariánku moc baví stavět pro ně domečky.

 • Barevné bloky
  I s touto sadou můžete učit děti rozeznávat a pojmenovávat barvy. Tuto hru si oblíbila naše mladší Mariánka. Na podložku umístíte kostičky různých barev a děti staví stejně barevné kostičky vedle sebe nebo na sebe. Zeptáte se dítěte, kde je např. modrá kostička a když ji najde, zeptáte se znovu, kam patří. Poté, co si tuto hru zahrajete s dětmi společně, bude je bavit i samostatně :-)

  Hra na bloky s LEGO DUPLO

Hry pro větší děti 4+

 • Jaká zvířátka tvoří rodinu a jak se jmenují?
  Jména zvířátek na farmě už Vaše děti asi znají, ale ví jak se jmenují samci, samice a mláďata lesních zvířátek? A s jakými zvířátky ze statku a ze ZOO jsou příbuzná? Nechte děti vytvořit skupinky podle druhů jako např. černý medvěd baribal je bratranec ledního medvěda, prásátka ze statku jsou přibuzná s divokými prasaty z lesa apod.
 • Kde žijí tato zvířátka?
  Vezměte si atlas světa a řekněte dětem, v kterých částech světa jednotlivá zvířátka žijí. Pak je nechte,aby je rozestavěla podle míst jejich výskytu na mapu.
 • Čím se živí tato zvířátka?
  Pokud nemáte speciální kostičky s krmením jako seno, maso atd. z předchozích sad DUPLO, můžete ze základních kostek udělat maso (červené kostičky), trávu (zelené kostky), žaludy a kaštany (hnědé kostičky), seno (béžové kostičky), sůl (bílá kostička), voda (modrá kostička) atd. Můžete na nich dětem vysvětlit, co jedí lesní zvířátka přes rok a co v zimě. Proč je důležité, aby dostávali do krmítka v zimě i sůl atd. Potom vyzkoušejte, co si z toho děti zapamatovaly, když mají přiradit ke zvířátkům správnou stravu.
 • Volné stavění
  Nechte dětem volnou ruku a budete překvapeni, co vymyslí!

Galerie

Mrkněte taky na...