ketodiet gulášová polévkaPoté, co jsem vyzkoušela různé diety, jsem se rozhodla dát šanci dietě KetoDiet, která je založená na nízkém přijmu sacharidů, ale při dostatečném příjmu bílkovin, aby během diety nedocházelo k úbytku svalové hmoty. Sousedi drželi Cambridgeskou dietu, která je také založená na pití koktejlů, ale dost mě od ní odradil fakt, že se při ní nesmí cvičit...To bych byla celou dobu totálně vyšťavená. Když máte na starosti takové dvě čertice, jako já, potřebujete při tom hubnutí mít také nějakou energii :-) Dnes jsem začala držet KetoDiet, a mám za sebou skoro celý první den, takže se s vámi už můžu podělit o své dojmy.

1. SNÍDANĚ S KETODIET

Bohužel jsem se ráno nestihnula zvážit, protože jsem vypravovala holky k babičce, ale zítra to napravím. Celkově jsem po té noční šichtě měla den posunutý, takže jsem snídala až v 9:30 hodin jablečno-skořicovou kaši KetoDiet. Příprava je jednoduchá, jako u kterékoliv jiné instantní kaše. Jen u této kaše se to smíchá se studenou vodou a dá ohřát do mikrovlnky. No, upřímně řečeno bych byla radši, kdyby se to zalévalo horkou vodou. Jednak se to trochu hůř míchalo, a jednak nejsem až takovej fanda do ohřívání v mikrovlnce, pokud to není nutné. Chuťově to není tak zlé, ale měla jsem i lepší. Konzistencí připomíná KetoDiet kaše řidší krupicovou kaši. Myslím, že tohle zvládnu...Spláchnula jsem ji půllitrem bylinkového čaje Lloyd - ten lipový je prostě fantastický... 

 1. svačina s ketodiet

Na svačinu jsem se rozhodla vyzkoušet proteinový koktejl. Nevím, jestli mi něco neuniklo, nebo jestli jsem se ještě neprodolovala k té odměrce, o které píšou na obalu, ale každopádně já jsem těch 27 g prášku odvažovala na váze. Po zkušenosti s kaší jsem to už radši celé hodila i s 200 ml vody a tabletou s příchutí capuccino do mixéru. Mělo se to nechat odležet 10 minut, aby se bílkoviny "hydrolizovaly". To se mi trochu protáhnulo, protože mě navštívili sousedi. Snad to nemělo vliv na chuť, jen se to trochu usadilo. V prvotním našením jsem si to přelila do té fešácké nádobky na nápoje KetoDiet...no příště si to dám do sklenky. To  zavírání sice vypadá Hi-tech, ale při pití překáží...Chuťově jsem z toho teda moc nadšená nebyla, ale přemohla jsem se. Připomíná to konzistencí mléko, ale mléko mi chutná víc...Člověk musí myslet na to, kolik bílkovin do sebe v těch dvou deci dostal, že...příště vyzkouším jinou příchuť.

1. oběd s ketodiet

Na oběd  jsem si vylosovala proteinovou polévku s gulášovým kořením. Chutnala skoro jako řidší klasická instantní gulášová polévka. Byla díkybohu bez glutamátu. K tomu jsem si upekla cuketu podle oblíbeného receptu z diety podle Mačingové. Na plech jsem dala olivový olej se sušenou bazalkou, tymiánem, trochu soli a šušeným česnekem (předem promíchané) a na to nakladla cca 0,5 cm tlusté plátky cukety. Pekla jsem cuketu na 200 C, dokud nebyla trochu nazlátlá. To je velká dobrota. Po obědě jsem si dopřála kafíčko. Ačkoliv píšou o nízkotučném mléku, dala jsem si minimální množství smetany, protože mi kafe s mlékem prostě nechutná. Aspoň bylo bez cukru.

Odpoledne jsem se proběhla do Lidlu pro nějakou zeleninu, takže pokud jde o pohyb, mám částěčně splněno. Snad se najde čas na nějaké ty sedy-lehy.

2. svačina ketodiet

Vzhledem k tomu, že jsem obědvala dost pozdě, dala jsem si k svačině jen kedlubnu, protože jsem ještě neměla hlad. Zítra budu poctivější.

1. večeře s ketodiet

Musím říct, že slaninová omeleta KetoDiet na mě udělala velmi dobrý dojem. Je moc dobrá sama o sobě, příprava zabere 3 minuty. Není co řešit. Udělala jsem si k ní "salát" z osolených a popepřených rajčat. Rajčata sice nejsou v seznamu zeleniny pro první fázi KetoDiet, ale jednak se jich teď urodilo hodně, jednak jsou domácí a přeci je nevyhodím, a navíc je miluju. Mají glykemický index 10, takže by to neměl být problém, ale pro jistotu jsem poslala dotaz na podporu KetoDiet. Takže za mě zatím dobré. Opět zapito vodou s citrónem.

Díky stabilní hladině inzulínu zatím nemám ani hlad ani chuť na něco dobrého. První den za mnou a těším se na další.

 

Mrkněte taky na...