5% populace je trvale nedoslýchavých

holcicka kochlearni implantat

Věděli jste, že až 5% lidí je trvale nedoslýchavých? Řešením může být kochleární implantát! V životě existuje hodně situací, kdy má sluch svoji roli. A v některých okamžicích je sluch nejdůležitější ze všeho. Dar sluchu je pro většinu lidí samozřejmostí, pro nedoslýchavé ale znamená jeho navrácení nový život, který mohou mít díky pokrokům moderní medicíny.

Číst dál...

Čas viróz je tady. Zvýšenou teplotu není potřeba hned srážet!

teplotu není potřeba hned srážet

Léto je za námi a před námi je podzim. Období barev, padání listí a sbírání kaštanů. S podzimem je ale spjaté období viróz a chřipek, které trápí snad nejvíce děti.

Číst dál...

Co je to syndrom ADHD a jak žijí lidé, kteří ho mají?

deti adhdNa základní škole vaše dítě neustále dostává poznámky: “Vyrušuje”, “Zapomíná úkoly”, “Pořád mluví a směje se”. Domů nenosí až tak špatné známky, mnohdy nosí jedničky, ale najednou pětka, nedoneslo domácí úkol, přišlo pozdě, nemá upravený sešit.

Je Vám popsaná situace povědomá? Pokud ano, tak s největší pravděpodobností má vaše dítko ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), tedy porucha pozornosti s hyperaktivitou.

Číst dál...

Horečka uzdravuje - proč není dobré srážet teplotu

horecka teplota detske nemoci

Dnes po ránu jsem si přečetla zajímavý článek MUDr. Ludmily Elekové o tom, jak funguje horečka v našem těle jako přirozená léčba viróz a jiných nemocí (infekcí), a řekla jsem si, že by bylo škoda se o tyto informace nepodělit. Samotný článek je hodně dlouhý a odborný, proto se jej pokusím zestručnit a vytáhnout z něj jen to podstatné.

V tomto článku se dozvíte, proč tělo reaguje na nemoc horečkou, jaký je její účel, jak si můžete uškodit, když ji začnete okamžitě srážet paralenem nebo jiným lékem na snížení horečky (antipyretika), a konečně jaké jsou alternativní možnosti léčby bez paracetamolu.

Číst dál...

Laryngitida - příznaky, první pomoc a léčba

laryngitida kasel

Laryngitida je nejčastější příčinou hospitalizace kojenců a batolat. Jde o běžné, avšak velmi závažné onemocnění. V nejtěžších případech může dojít i k udušení dítěte.

Možná jste už o této závažné nemoci něco zaslechli, možná právě potkala vaše dítě a chcete se dozvědět, jak ji poznat a hlavně, co v takovém případě dělat.

V tomto článku se dozvíte, co je to laryngitida, jak vzniká a jaké jsou její projevy, jak se léčí a jak poskytnout dítěti první pomoc, když dostane záchvat a začne se dusit. A hlavně, co dělat, abyste laryngitidě předcházeli.

Číst dál...

Moučnivka u dětí - příznaky, léčba a prevence

moučnivka

Objevil se Vašemu miminku na jazyku nebo v ústech bílý povlak? Pokud nejde o standardní bílý jazyk po kojení, možná se nakazilo moučnivkou. V tomto článku se dozvíte, co je to moučnivka, jak vzniká, jak se léčí a jak jí předcházet. Zároveň si přečtete, co dělat, aby se od miminka při kojení nenakazila i maminka a nedostala zánět do prsu.

Číst dál...

Nemoc ruka-noha-ústa (pusa)

aftozni stomatitida

Nemoc ruka-noha-ústa je velmi nakažlivé dětské infekční onemocnění, které způsobují některé enteroviry. Můžete se setkat také s názvem plantární a palmární erytrodysestezie. Toto onemocnění se projevuje stomatitidou spojenou s výskytem puchýřkovité vyrážky.

Číst dál...

Očkování proti klíšťové encefalitidě

klíšťová encefalitidaMáte doma malé dítě a zvažujete očkování proti klíšťové encefalitidě? Bojíte se v letních měsících klíšťat a možné následné nákazy klíšťovou encefalitidou? Objednejte se ke svému lékaři co nejdříve.

Číst dál...

Rýma a kašel? Právě v tomto ročním období útočí nejvíce, jak na ně?

kasel ryma

Podzim - pro někoho nejkrásnější roční období, pro spoustu rodičů téměř noční můra. A ptáte se proč? Podzim se vyznačuje velkým střídáním teplot, deštěm a pochmurným počasím, což podporuje nachlazení v podobě rýmy a kašle.

Číst dál...

TEST: Mycí gel pro intimní hygienu HELAN

helan intimni gelTrápí Vás často záněty intimních partií i přesto, že používáte intimní mycí gely? Možná jste si jen nevybrala ten správný. Otestovala jsem pro vás 100% přírodní mycí gel z řady italské přírodní kosmetiky HELAN.

Číst dál...

Zánět spojivek u dětí

zanet spojivek deti

Zánět spojivek je v toto roční období rozšířenější než v měsících letních. V mnoha případech totiž souvisí i s onemocněním horních cest dýchacích.

Číst dál...