pece o vlasy v leteJak pečovat o vlasy v létě, kdy jsou vystaveny slunečnímu záření, chlorované nebo slané vodě? Také ne vždy je díky horkému počasí možné účes udržet v původním stavu - vlasy se zapotí a nedrží tvar.

Během léta jsou vlasy velmi zatěžovány, proto když o ně budeme pečovat, tak vždy s citem a promyšleně. Při mytí vlasů doporučujeme používat vlažnou vodu. Působení vody z bazénu nebo mořské vody je pro vlasy dost silná káva, proto je nebudeme více zatěžovat teplou (horkou) vodou při mytí.

Jemná péče o vlasy

Využijte speciální prostředky pro letní péči o vlasy, které vlasy jemně ošetří a dodají jim ochranu pro další pobyt na slunci. Čas od času by vaše měly dostat dáreček v podobě masky na vlasy. Vlasům dodá ochrannou vrstvu, která je bude chránit při dalším vystavení extrémním teplotám nebo škodlivým faktorům.

Olej na vlasy

Jako velmi účinný prostředek pro regeneraci vlasů v létě doporučujeme použít olej na vlasy. Vyzkoušely jsme kokosový olej a můžeme jen doporučit. Krásně voní a delší vlasy krásně zjemní a uhladí. Po pobytu v bazéně s chlorem je ideální. (Tip: Jedlý kokosový olej můžete použít zevně na vlasy a zevnitř jako pamlsek.)

Co v létě škodí vlasům?

Mezi škodlivé faktory, které v létě působí na vlasy, patří intenzivní UV záření, slaná a chlorovaná voda, jemný prach. Celoročně pak svým vlasům škodíme alkoholem, nezdravou stravou a nikotinem. Možná vás překvapí, že mezi škodiče patří i emoční zátěž. Ano, stres nebo prožívané negativní emoce mají také vliv na kvalitu vašich vlasů. Dopřejte si proto v létě pohodu poslechem příjemné hudby - tipy naší redakce na zklidnění při hudbě.

Mrkněte taky na...