Krásné letní počasí stále neskončilo, ale již brzy tady bude podzim a s ním přijdou i podzimní plískanice a chladnější počasí.

Děti doma neudržíte a tak vám alespoň poradíme, jak je na podzim obléci, aby nebyly hned nachlazené.

 

Nohy v teple

Nohy v teple a suchu jsou určitě základem. Na podzim je

dětské holínky

 určitě potřeba vybírat dětskou obuv, která je nepromokavá. Do vysloveně deštivých a mokrých dnů použijete dětské holinky, které jsou speciálně pro tyto účely zateplené. V chladnějších dnech potom přijdou ke slovu dětské zimní boty. Ideální jsou boty s funkční membránou, která se postará o nepromokavost bot a přitom dokáže odvádět pot od nohou dítěte. Děti nemají potom v botách propocené nohy. Jak u holínek, tak i u zimních bot, si dávejte pozor na jejich zdravotní nezávadnost. Boty musí respektovat zdravý růst dětského chodidla.

Nepromokavé dětské oblečení

Pro menší děti a předškoláky jsou na podzim nejpraktičtější nepromokavé komplety. Případně je možné použít tenčí zimní bundy, nebo bundy, do kterých se v zimě dají vepnout flísové mikiny, jako to dělá například finská značka Reima.

Dětské oblečení do deštěKalhoty musí také dobře odolávat vodě. Myslete na to, že dítě si v průběhu hraní venku často sedne nebo klekne na zem. Praktické jsou gumičky na koncích nohavicí kalhot, které přetáhnete dětem přes boty a zajistíte tak ochranu před pronikáním vody.

U svrchní vrstvy oblečení koukejte i na bezpečnost, na podzim se dříve stmívá a je brzy šero. Na oblečení by proto měly být reflexní prvky.

Funkční spodní prádlo

Nejlepší první vrstvou oblečení je na podzim a v zimě dětské funkční prádlo. Jde o spodní prádlo, které dokáže odvádět perfektně pot a rychle schne. Liší se tak od klasického bavlněného prádla, které po propocení zůstává mokré, ochlazuje pokožku a snadno pak hrozí nachlazení dítěte. Aby termoprádlo dobře fungovalo, tak ho vybírejte přesně na velikost dítěte, mělo by být na tělo.

Střední vrstva

Vybírat můžete ze širokého sortimentu mikin. Z hlediska funkce jsou nejosvědčenější flísové mikiny. Vyrábí se v různých gramážích. Sáhnout můžete po silnější nebo tenčí variantě mikiny. Flís je hodně příjemný materiál na dotek, dobře odvádí pot a děti ho rádi nosí. Mikiny se dělají jako celorozepínací nebo přes hlavu s stojáčkem chránícím krk dítěte.

A co na hlavu?

Hlavou odchází nejvíce tělesného tepla a je proto nutností dát dětem čepici na hlavu hned jak se ochladí. Na podzim se přitom pro tyto účely hodí nejenom klasické čepice, ale velmi praktické jsou také dětské kloboučky do deště. Mají lem, který chrání před kapkami deště i obličej. Pro chladnější počasí se nabízí i zateplené.

Mrkněte taky na...