moravcova biatlon fandeni olympiada

Olympiáda je v plném proudu a biatlonista Ondřej Moravec zažívá opět obrovskou podporu ze strany svojí rodiny. Jeho maminka Magda s celou rodinou a přáteli fandí u každého závodu a popohání Ondřeje kupředu. Nechybělo však mnoho a Ondra by se sportu na vrcholové úrovni vůbec nevěnoval.

 

moravec biatlonDětství Ondřeje probíhalo jako u každého malého nadšeného sportovce. Věnoval se celé řadě letních i zimních sportů a maminka vždy stála po jeho boku. Zajišťovala především servis doma, aby měl Ondra vždy navařeno a vypráno před dalšími závody. V deseti letech však Ondřeje potkala Perthesova choroba, při které dochází k rozpadu kyčelního kloubu. Lékaři dlouho předpovídali, že bude sportovat jen rekreačně. Dnes to Ondřej komentuje: „Mě to ale ke sportu pořád táhlo, proto jsem se postavil znovu na lyže, hned jak to bylo možné. Když mamka viděla moje odhodlání, podpořila mě v tom, co mě bavilo, ačkoli mě od toho ostatní zrazovali. A vydrželo jí to dodnes – při závodech svolává celou rodinu a fandí mi všichni společně. Chtěl bych jí za její podporu velmi poděkovat.“

Poděkovat mamince se rozhodl i v rámci kampaně společnosti Procter & Gamble Děkuji, maminko, která má podtitul „Láska místo předsudků“. Ukazuje, že i když malí sportovci museli mnohdy čelit předsudkům ve svém okolí, jsou maminky ty první, kdo vždy vidí jejich potenciál.

Magda Moravcová plánuje fandit i u zbývajících olympijských závodů. A my ostatní si můžeme představit, jak by mohl svět vypadat, kdybychom na něj všichni pohlíželi očima maminek.