lego kidsfest praha woodyV květnu jsme Vás pozvaly na pražské výstaviště v Letňanech, kde se konal festival LEGO® KidsFest, věnovaný populární stavebnici LEGO. Jak jste si už jistě všimnuli v kategorii Testy, LEGO je v naší rodině nejoblíbenější stavebnicí, a snad i hračkou, takže jsme si tuto příležitost nemohli nechat ujít a vypravili jsme se do Prahy také. A mně to nedá, abych se s Vámi nyní nepodělila o své dojmy z této unikátní akce.

Přijeli jsme na LEGO® KidsFest hned 1. den dopoledne po 10. hodině, takže jsme se vyhnuli davům a víceméně i velkým frontám na jednotlivé úkoly. Musím říct, že jsme byli nadšení z toho, jak celý festival organizátoři pojali - že nešlo jen o klasickou výstavu a prodej stavebnic LEGO. Naopak, pro děti byla připravena celá řada úkolů ve stylu pohádkového lesa. U vstupu každé dítě dostalo soutěžní brožurku, na jejíž zadní straně byly kolonky pro sbírání soutěžních razítek za plnění úkolů. Za kompletní soutěžní kartičku pak u východu dostaly děti dárek v podobě populárního panáčka z filmu LEGO příběh a několik dalších drobných dárků.

Video upoutávka na LEGO KidsFest Praha 2015

Účelem bylo, aby se návštěvníci seznámili s různými druhy LEGA, což mi přišlo super, protože holčičky se většinou moc nedostanou k LEGU typu Star Wars, Bionicle, LEGO City, Ninjago a Superheroes, a kluci si zase mohli pohrát s LEGO Friends.

Spousta soutěží pro děti

drakÚkoly pro děti byly opravdu hodně rozmanité. Hned na začátku dostaly děti do ruky rybářský prut, aby vylovily co nejvíce magnetických krokodýlů z řeky plné LEGO kostiček. Zúčastnili jsme se i soutěže na pódiu, kde nejmenší stavěli z LEGO DUPLO a starší děti z klasických LEGO kostiček různé věci podle zadání. My jsme např. stavěly hrad. Mariánka z DUPLA a Kája z LEGO Castle. Hezké bylo, že někde děti po splnění úkolu dostaly malou odměnu v podobě omalovánek a voskovek, jinde ten, kdo vyhrál aktuálně probíhající soutěž dostal nějaký dárek související s daným typem LEGA. Kája takhle vyhrála za lov krokodýlů speciální papírovou podložku pod stavebnici. Celá akce pak měla atmosféru honu za pokladem...:-)

Je fakt, že soutěžní dotazník k LEGO Ninjago nám dal pořádně zabrat, protože příbuzenské vztahy jednotlivých hrdinů ze seriálu Ninjago byly pro nás záhadou, ale průvodce soutěží nám poradil, takže jsme to nemuseli řešit stylem Sportka :-) Některé typy LEGO jako např. Bionicle zase zaměstnaly spíše tatínky, protože pro naše malé holky bylo moc těžké složit z volných dílků panáčka. Ale i to bylo fajn, protože se aspoň zapojila celá rodina. Největší fronta byla jednoznačně v expozici LEGO Star Wars, protože tam se světelným mečem odrážely míčky odpalované z automatického odpalovače...Vzhledem k tomu, že zřejmě čekali, až se děti trefí, trvalo to tak dlouho, že jsme to vzdali...sice jsem byla v pokušení vyzkoušet si to sama, ale pak jsem si řekla, že za tu veřejnou ostudu to nestojí a radši jsem si zapózovala s Mistrem Yodou. Holkám přišel vzrušující i úkol, kdy s baterkou měly projít místností s nastraženými reflexními "dráty" a zneškodnit bombu. Tam byly samy bez rodičů, ale hrozně důležitě o tom pak vyprávěly.

Co se nejvíc líbilo mně

lego lavičkaOsobně jsem největší nadšení pocítila v sekci LEGO StarWars, když jsem se vyfotila s postavami Yody, Darth Wadera a Star Troopers postavenými z kostiček LEGO. Dále jsem pookřála u kompletních scenérií z LEGO Hobbit a StarWars v poslední hale, kde byla i galerie LEGO. V galerii LEGO byla nejen umělecká díla vytvořená z kostiček LEGO - a to jak slavné obrazy, tak úplně originální dílka. Našlo se tu opravdu od každého něco, originální modely měst, nádraží, letiště, české hrady, ale i tygři z lega nebo panáček Woody z Příběhu hraček. Prostě věci, které podle návodu od krabice LEGA nesložíte a když jste si přečetli, kolik kostiček bylo použito na tu či tu věc, šla Vám z toho hlava kolem.

Co se nejvíc líbilo mým dětem

Holky se na LEGO KidsFest strašně těšily a ptaly se na něj denně už od chvíle, kdy dorazily lístky. A nebyly zklamané ani na místě. Mája neustále vykřikovala: "To máme!" (což mimochodem dělá kdykoliv zahlédne něco, co zná, třeba i z TV :-), Kája nevěděla co dřív, jestli si jít stavět z všudypřítomných hromad kostiček, nebo jít plnit úkoly. Všechno chtěla samozřejmě koupit a vzhledem k tomu, že na několik vybraných sad byla v obchůdku Bambule 50% sleva, vyměkli jsme, a jednu sadu LEGO Friends jsme jí koupili. Trochu jsme se těšili, že slevy budou větší a na všechno. Ale shrnout se to dá tak, že na jednu stavebnici v určité kategorii věku a zájmu sleva byla. Takže byla sleva na jedno DUPLO, jedno LEGO Friends a i na stavebnice pro kluky, které jsme nezkoumali.

Pro holky navíc bylo nachystáno přehlídkové molo s převlékací kabinkou, kde si mohly vyzkoušet kostýmy princezen jako je Anna a Elsa z Ledového království, Sněhurka a další. A to včetně paruk, což mě trochu děsilo, vzhledem k tomu, co jsem četla v posledním REFLEXu o vších, ale zvládnuli jsme to bez úhony :-)

Zázemí a doprovodné služby

Musím říct, že mě hodně překvapilo množství personálu. Vždy bylo koho se zeptat a všichni byli ochotní. Pozitivně hodnotím i toto:

  1. Hned u vchodu děti nafasovaly pásek s telefonním číslem rodiče, kdyby se ztratily...Naše holky si ho sice hned sundaly, ale snaha se počítá.
  2. Jídlo v kantýně bylo dobré a za normální ceny. My jsme měli svíčkovou, salát s masem a holky si daly nějaký přírodní řízek s kaší.
  3. Toalety byly vždy v dosahu, bez front a čisté.

Galerie LEGO KIDSFEST

Harmonika z LEGA - Galerie LEGO KidsFest LEGO LAVIČKA - Galerie LEGO KidsFest Kája a maskot  - Galerie LEGO KidsFest Lov na krokodýly - Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Soutěž na pódiu - Galerie LEGO KidsFest HRAD Z LEGO DUPLO - Galerie LEGO KidsFest JÁ A MISTR YODA - Galerie LEGO KidsFest STAR TROOPER - voják ze Star Wars - Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest Galerie LEGO KidsFest

Mrkněte taky na...