beránek Hrdina Byl jednou jeden beránek, a tomu se všichni smáli, protože byl malý a neměl žádné rohy. Ostatní beránci se předháněli, kdo má větší rohy, vyskočí výš a rychleji běhá, ale s beránkem bez rohů si nikdo hrát nechtěl.

Jednoho dne napadl stádo oveček vlk. Všichni ti nafoukaní beránci s velikými rohy vzali nohy na ramena a nechali ovečky napospas vlkovi. Zůstal jen malý beránek bez rohů. Malý beránek sice neměl rohy, ale zato měl pořádně tvrdou hlavu a pro strach uděláno.

Beránek se rozběhl proti tomu zlému vlkovi, a nabral ho tím svým tvrdým čelem, jako když děláme berany berany duc, až vlka úplně povalil. Vlkovi se úplně zamotala hlava, klikatou cestou utíkal z paseky pryč a už se nikdy nevrátil.

"Sláva! Ať žije beránek Hrdina!," provolávaly ovečky beránkovi slávu. Od té doby malému beránkovi nikdo neřekl jinak než beránek Hrdina. Za rok dva i tomuto malému beránkovi narostly pořádné rohy a stal se vůdcem stáda oveček.

Nemusíte být nejsilnější, největší nebo nejkrásnější. Stačí, když máte dobré srdce, odvahu a bystrou mysl, a i z vás se může stát beránek Hrdina!

Ke stažení

Obrázek beránka Hrdiny v původní velikosti

Omalovánka beránka Hrdiny

Mrkněte taky na...