frederick forsyth kobraTento měsíc bych vám chtěla doporučit nejnovější knihu Kobra (The Cobra) mého nejoblíbenějšího autora, Fredericka Forsytha, kterého můžete znát především jako autora světových bestsellerů jako Den pro Šakala, Ikona, Spis Odessa, Afghánec, Žoldáci a další.

Frederick Forsyth je často označován jako Pan vypravěč, a právem. Je známý pečlivostí, s kterou sbírá podklady pro své knihy, které často vycházejí ze skutečných událostí - přidá si trochu té své fikce, a čtenář pak jen hloubá, jestli to tam ve skutečnosti nemohlo být...

Kobra je příběhem z tvrdého prostředí narkomafie, kde se sebemenší zaváhání trestá smrtí. A drsný je i příběh sám, jako válka sama.

O čem je kniha Kobra od Fredericka Forsytha?

Kobra (The Cobra) je příběhem o drogách a velkých penězích. Napětí nás čeká od samého začátku - smrtí chlapce v té nejošklivější místnosti toho nejšpinavějšího bytu v té nejhorší čtvrti Washingtonu. Stává se další z obětí drog. Nic už ho nezajímá, a nic by na tom nezměnil ani fakt, že kvůli jeho smrti má vypuknout třetí světová válka.

Proč zrovna smrt tohoto chlapce má takový vliv? Vždyť je jen vnukem služebné z Bílého domu...Jednoduše proto, že když se o jeho smrti dozví prezident Spojených států amerických, dojde k rozhodnutí zničit drogový obchod jednou provždy.

Na postavě prezidenta, který ačkoliv není jmenován, má shodou okolností otce pocházejícího z Keni, opět vidíme tendenci Fredericka Forsytha, využívat fiktivních postav, které se až děsivě podobají postavám z reálného politického života. Nevím, jestli koncept afroamerického prezidenta USA uzrál v hlavě Fredericka Forsytha ještě předtím, než Barrack Obama vyhrál volby do Bílého domu, ale připomíná mi to jednu z jeho předchozích knih - Ikonu - ve které ještě před zvolením Vladimíra Putina ruským prezidentem - předvídal, že se ruským prezidentem stane bývalý agent KGB s nápadně podobným osobnostním profilem, jako má Vladimír Putin.

Každopádně prezident USA si pro svůj velkolepý plán najme člověka, kterému přezdívají Kobra. A zde si opět pošmáknou skalní příznivci knih Fredericka Forsytha, protože nejde o nikoho jiného, než o Paula Devereuxe, vysloužilého tajného agenta z Forsythovy předchozí knihy Mstitel. Kobra si navíc najme dalšího hrdinu knihy Mstitel, právníka Cala Dextera, ex zabijáka z vietnamské války, který si chce vyřídit své účty s podsvětím. Oba hrdinové dostanou k dispozici dvě miliardy amerických dolarů a roční lhůtu na to, aby svět zbavili drog.

Kobra se rozhodne problém vyřešit netradičně, nehodlá ničit koková pole ani vyvraždit bosse drogových kartelů, ale přetrhá zásobovací trasy, jimiž putují drogy do Ameriky a do Evropy.

A jak to dopadne? To už si přečtěte sami, nepřipravím vás přeci o požitek z četby!

Kde koupíte knihu Kobra od Fredericka Forsytha za super cenu?

Knihu Kobra, kterou napsal Frederick Forsyth si můžete koupit s 20% slevou v internetovém knihkupectví Arara.cz.

Kdo je Frederick Forsyth?

Frederick ForsythFrederick Forsyth (nar. 25. srpna 1938) je britský spisovatel a novinář, prosluslý jako autor světových politických bestsellerů.

Frederick Forsyth se narodil v Ashfordu v hrabství Kent. Ve svých 17 letech opustil školu a odešel do Španělska, okouzlen toreadorským řemeslem. Ve Španělsku studoval na Granadské univerzitě. Dva roky nato se stal nejmladším pilotem v Britském královském letectvu. Poté se živil jako korespondent tiskové agentury Reuters ve Východním Berlíně a v Paříži, a jako reportér BBC v Africe.

Vzhledem ke svému příliš kritickému postoji ke krizi v Biafru, byl propuštěn z práce. Vrátil se do Londýna zcela bez peněz, a této finanční krizi vděčíme za to, že začal psát. Jeho první román Den pro Šakala o fiktivním atentátu na Charlese de Gaulla zaznamenal veliký úspěch.

Styl psaní Fredericka Forsytha je typický detailními popisy jednání svých hrdinů, včetně technických parametrů zbraní, letadel či tanků, někdy na úkor podrobnějšího psychologického vykreslení postav.

Častým tématem jeho knih bývá svět tajných služeb, především těch z Velké Británie.

Frederick Forsyth - Související odkazy

Oficiální webové stránky Fredericka Forsytha


Frederick Forsyth: Kobra - Související odkazy

iDnes.cz: RECENZE: Je to pořád slavný, ale už ne starý dobrý Forsyth

Mrkněte taky na...