pohrobci zlaPo delší době se mi podařilo opět si přečíst knihu, od které se nemůžete odtrhnout, a proto se s Vámi o ni musím podělit. Jedná se o knihu francouzského spisovatele Nicolase D'Estienne D'Orves Pohrobci zla.

Kniha Pohrobci zla patří k fikci založené částečně na skutečných událostech - vychází ze skutečností, které se udály za druhé světové války a mistrně si pohrává s fakty tak, že čtenář chvílemi neví, co je pravda, a co si autor přimyslel. Autor mistrně splétá tři příběhy, odehrávající se v různou dobu (za 2. sv. války, v 80. letech a v současnosti), aby je pak na konci spojil v šokujícím odhalení.

Kniha Pohrobci zla je napínavou detektivkou s historickou zápletkou, velkým tajemstvím, konspirací, láskou a vším, co můžete od dobré knížky chtít.

O čem je kniha Pohrobci zla?

V jeden květnový den roku 1995 jsou na různých místech v Německu objeveni čtyři nazí mrtví muži s rozdrcenou ampulkou kyanidu v ústech s uříznutou pravou rukou. Spojuje je jediná věc: narodili se v Lebensbornu, nejutajovanější organizaci nacistů, lidské chovné stanici, kde měli přicházet na svět noví lidé, výhradně árijci, určení k naplnění snu o čisté, dokonalé rase. Německé úřady však nález ututlají.

Tyto 4 ruce kdosi zašle sběrateli nacistických rekvizit, Vidkunovi Vennerovi, který si deset let poté najme novinářku Anais, aby mu pomohla zjistit, kdo za tím stojí, proč mu je poslal a zároveň odhalit, kdo byli jeho skuteční rodiče.

Román prolínají 3 časově oddělené linie příběhu, které se v závěru spojí: pátrání francouzského komisaře, který vyšetřuje záhadné "sebevraždy" ohořelých lidí pověšených na strom v 80. letech, novodobé pátrání Anais a milionáře Vennera a příběh dívky Leni, která se narodila v prvním Lebensbornu na ostrově Halgadom.

Kniha Pohrobci zla se nestala bestsellerem pro nic za nic - spojuje šokující námět, poutavý příběh zahalený tajemstvím, spiknutím na pozadí historických událostí. Je jen na čtenáři, čemu uvěří...avšak jedno je jisté, s touto knihou se rozhodně nebudete nudit!

Mrkněte taky na...