Padnete na kolena Tentokrát jsem pro vás vybrala knížku, kterou jsem četla již před pár lety, ale přesto se tak vryla do mého podvědomí, že vám ji nemohu nedoporučit.

Pokud by vám nestačilo jen mé doporučení, vězte, že kniha kanadské spisovatelky Ann-Marie MacDonaldové Padněte na kolena (Fall on Your Knees) získala mnoho literárních cen, mimo jiné cenu Commonwealthu za nejlepší prvotinu, cenu CAA Harlequin Literature Award a Cenu Dartmouth Award, a na spoustu dalších cen byla nominována.

V knize Padněte na kolena najdete zakázanou lásku - ať už dvou lidí různé rasy nebo lesbickou, ale i incest, a to vše zahalené do roušky lží a tajemství.

 

O čem je kniha Padněte na kolena?

Padněte na kolena je příběhem čtyř sester Piperových, který se odehrává na počátku dvacátého století v Kanadě a v New Yorku.

Příběh začíná zakázanou láskou otce sester Jamese a dcery bohatých Libanonských přistěhovalců Mahmoudových Materie. Láskou, která se změní již po narození první dcery Kathleen.

Otec se v Kathleen jen vidí, navzdory finančním poměrům rodiny investuje do jejího hudebního vzdělání a posílá ji na konzervatoř do New Yorku.

To, co se přihodí Kathleen v New Yorku poznamená celou rodinu, zejména její mladší sestry Mercedes, Frances a Lily.

Jak se příběh rozvíjí, je prokládán dopisy z New Yorku, které postupně pomáhají rozplést již dost zamotaný příběh.

Více už ale neprozradím, abych vás nepřipravila o kouzlo celého příběhu.

Kde koupíte knihu Padněte na kolena od Ann-Marie MacDonaldové za super cenu?

Knížku Padněte na kolena i jiné si můžete koupit v internetovém knihkupectví November.cz.

Kdo je Ann-Marie MacDonaldová?

Ann-Marie MacDonaldovaAnn-Marie MacDonaldová je kanadská herečka a spisovatelka žijící v Torontu v provincii Ontario. V jejím životě můžete najít různé detaily, ze kterých by se dalo usuzovat, že Padněte na kolena je autobiografické dílo, ačkoliv tomu tak není. Ann-Marie MacDonaldová byla vychována katolickými rodiči, kteří pocházeli z ostrova Cape Breton v Novém Skotsku, a sama autorka tam strávila v dětství nejedno léto. Stejně jako matka sester Piperových, i její matka pocházela z Libanonu. Ann-Marie MacDonaldová se netají ani svou bisexuální orientací, a žije se svou partnerkou a dítětem v Torontu. Avšak nikdy nebyla obětí pohlavního zneužívání.

Hra Ann-Marie MacDonaldové Dobrou noc, Desdemono (Dobré rano, Julie) byla oceněna cenou Generálního guvernéra v kategorii dramatu, dále získala Chalmersovu cenu za vynikající drama a cenu Asociace kanadských spisovatelů.

Jako herečka získala Ann-Marie MacDonaldová cenu Gemini za roli ve filmu Where the Spirit Lives a nominaci na cenu Genie za roli ve filmu I've Heard the Mermaids Singing.

Ann-Marie MacDonaldová: Padněte na kolena - související odkazy

iDnes.cz: Rodinná sága Ann-Marie MacDonaldové: senzace z Kanady?

Mrkněte taky na...