K slunečnému létu bezesporu patří opalování. Myslete však na to, že pokožka vystavovaná slunečnímu záření vyžaduje důkladnou péči nejen během pobytu na slunci, ale taky po něm! Takto namáhaná pokožka bývá často suchá, napnutá a unavená.rakovina kuze

Aby Vám bronzové opálení na kůži vydrželo co nejdéle, a zároveň jste se vyhnuli nepříjemnému loupání kůže, nezapomeňte na důkladnou péči po opalování. Po takto podpořené regeneraci budete mít pokožku opět krásnou, vyváženou, zklidněnou a zdravou.

Co by měly kvalitní přípravky po opalování splnit?

  • Zklidnit pokožku a zároveň o ni intenzivně pečovat;

  • Ochlazovat podrážděnou, někdy i zarudlou pleť;

  • Pomáhat znovu obnovit její pružnost;

  • Regenerovat pokožku;

  • Poskytovat hlubokou hydrataci, kterou sluncem podrážděná pokožka tolik potřebuje.

Kdy nejlépe přípravky po opalování používat?


Po každém slunění, hned jak se vrátíte domů, dejte si sprchu. Zbavíte tak pokožku zbytků písku nebo jiných nečistot, ale především tzv. filmu, který vytvořila mořská nebo i chlórovaná voda. Pokožku během sprchování nějak výrazně nedřete, následně ji i lehce osušte, aby nedošlo k jejímu většímu poškození. K základní péči samozřejmě postačí klasické hydratační přípravky. Pokud si však chcete opálení udržet co nejdéle, použijte speciální přípravky po opalování. Obsahují účinné látky jako je vitamín E nebo betakaroten, které opálení podpoří. Dále často mívají i chladivý efekt, který je po delším slunění velmi příjemný.

Jakou formu přípravku si zvolit?


Nejrozšířenější formou péče o kůži po opalování jsou hydratační mléka po opalování, která najdete v každé drogerii i v každé lékárně. Jejich nabídka je opravdu široká (Garnier, Nivea, Eucerin, Avon, Dermacol, Astrid, atd.). Další možností jsou také krémy po opalování, které jsou zpravidla hutnější než mléka a jejich aplikace tak zabere více času. Poslední možností jsou asi nejsnáze roztíratelné gely po opalování.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou, nebo Vás čeká aktivita spojená s delším pobytem na slunci, nezapomeňte si vždy přibalit chladivý přípravek po opalování, který Vaší pokožce ihned uleví!

Teď už stačí jen se mazat, hydratovat a opět mazat!

Mrkněte taky na...