Věděli jste, že pro to, abychom se vyhnuli této obávané nemoci, můžeme sami udělat mnohem více, než náš lékař.

Kořeny nádorových onemocnění nacházejí vědci v oslabené imunitě, toxickém vnitřním prostředí organismus, v působení toxických látek tzv. karcinogenů, ale také ve stresujícím životním stylu a psychice.

Vzhledem k vypěstovaným zvyklostem je zdravý životní styl a zdravé stravování těžké dodržet v dnešní společenské situaci i navzdory nabídce obchodů a restaurací. Určitou pomoc a kompenzaci prohřešků ve výživě představují přírodní výživové doplňky.

V tomto článku se dozvíte, co můžete udělat proto, abyste své riziko onemocnění když už ne vyloučili, tak alespoň zmenšili.

  

Jak předcházet rakovině?

Pokud jde o stravování, preventivně proti rakovině působí tyto potraviny:

  • zelenina, zejména syrová, nejvíce červená řepa, brokolice, dušená rajčata (betakaroten, vit C, minerály, lykopen)
  • zelený čaj, mandle, naklíčená čočka, naklíčená soja mungo
  • celozrný chléb, celozrná rýže, ovoce (vláknina)
  • nejvíce pak kompletní syrová strava jako léčebný systém

Co zvyšuje riziko rakoviny?

Riziko onemocnění rakovinou zvyšují:

  • toxické látky v jídle, jako jsou konzervační přípravky, barviva, ochucovadla, chemikálie, těžké kovy
  • uzeniny
  • pečení a smažení potravin, kdy vznikají rakovinotvorné pyrolyzáty aminokyselin
  • pečení masa na otevřeném ohni - vzniká rakovinotvorný 3,4 benzpyrén
  • hormonální preparáty, hormony obsažené v mase
  • nadměrná konzumace proteinů, masa a tuků s vysokým podílem nasycených mastných kyselin, což vede ke vzniku volných radikálů (ty ničí DNA, buňky tkání, podporují vznik srdečních onemocnění, rakoviny a dalších nemocí)

Lékaři nás nabádají k tzv. pasivní prevenci, tj. navštěvování preventivních prohlídek a provádění samovyšetření prsů, aby nemoc byla zachycena včas. Bohužel systém zdravotnictví je založen na tom, abychom byli léčeni, nikoli na tom, abychom byli zdraví.

Příčiny rakoviny

Pokud chceme uvažovat o aktivní prevenci (na rozdíl od pasivní prevence jde o to abychom neonemocněly) je třeba přijmout 3 základní fakta:

1. Rakovina nevzniká ve zdravém těle.

2. Je třeba připustit, že já co se týče prevence mohu prosebe udělat více než můj lékař či gynekolog.

3. Pro dobrý zdravotní stav, fyzickou i psychickou výkonnost, pro to abychom dobře vypadaly a dobře se cítily je třeba víceméně stále dělat něco pro:

a) vnitřní očistu organismu
b) podporu imunitního systému
c) doplňovat potřebné chybějící látky

Prevence rakoviny

Ve výživě je třeba omezit přísun karcenogenních látek a naopak preferovat zdravou stravu a potraviny s protinádorovým účinkem.

Očistu organismu můžeme provádět mnoha způsoby - pomocí krátkodobých a dlouhodobějších hladovek, tzv. ovocnými dny, výplachy střev, aj. Pro zelílení účinku je vhodné 1-2 x za rok brát přírodní přípravky na detoxikaci např. Detox nebo Detox + Antiox (tato kombinace je považována za prevenci rakoviny). Je spousta dalších možností jak průběžně pročistit organismus jak potravinami (kyselé zelí, syrové ovoce a zelenina, celozrnné obiloviny) tak přírodními přípravky z nichž nejdůležitější jsou přípravky na osídlení střeva příznivou střevní mikroflórou (Symbi, Acidophylus), dále má výborné účinky řasa

Detoxikační kůra

Mnoho nemocí ale i stavů únavy a špatné nálady souvisí s toxickým stavem našeho vnitřního prostředí. Detoxikaci je možno provádět různými variantami půstu, speciálním dietním režimem, výplachy střev nebo pomocí výživových doplňků.

Výsledkem dobře provedené detoxikace je příliv energie, dochází ke zlepšení pleti, akné, alergických projevů, astma, problémů spojených s dnou, artritidou, jaterními onemocněními, zánětlivými procesy aj.

Uvádím velmi účinnou detoxikační jablečnou dietu slavného amerického léčitele Edgara Cayce:
Po 3 dny aplikujte teplé zábaly s ricínovým olejem na oblast jater a celého břicha cca 2 hodiny a udržujte teplotu např. elektrickou dečkou. Použijte k tomu flanelový hadřík a přikládejte alespoň 3 vrstvy namočené v teplém ricínovém oleji. Další 3 dny jezte pouze jablka (nejlépe Delicious nebo Jonatán) v co největším množství, nejméně 5 - 6 ks denně. Poslední den večer vypijte půl šálku olivového oleje. Potom když začínáte jíst, jezte lehkou ne tučnou stravu. Pro udržení dobré kondice Cayce doporučuje tuto jablečnou kůru držet 2x za rok.
Velmi hlubokou očistu organismu od jedů a odpadních látek provádí Detox.
Jedním z nejlepších přípravků k vyčištění organismu je řasa Chlorella.

Další články o zdraví:

Hrozí Vám osteoporóza?
Jak se léčí alergie?

Související články

Horečka uzdravuje - proč není dobré srážet teplotu

Jak se zbavit dudlíku?

Dětské nemoci: Aftózní stomatitida

Jak přimět dítě k čištění zubů

Jak naučit dítě na nočník

Očkování proti žloutence typu A

Výtok z pochvy - příčiny, léčba a prevence

Mrkněte taky na...