stk pro chlapySpolečnosti Procter & Gamble a Ahold finančně podpořily Nadační fond Petra Koukala a projekt STK pro chlapy, který chce zlepšit přístup mužů k péči o své zdraví. Celková hodnota podpory je 188 198,59 Kč.

„Jsem si jistý, že díky této podpoře přimějeme mnoho mužů pečovat více o své zdraví. Preventivní prohlídky dokážou včas odhalit závažné onemocnění a zachránit život. Sám vím, o čem mluvím. Proto bych rád poděkoval všem, kteří se do kampaně zapojili,“ vyjádřil dík badmintonista Petr Koukal, který před lety porazil rakovinu varlat.

V P&G se zaměřujeme na zlepšování života v komunitách všude tam, kde působíme. Důraz klademe na vytváření útulného domova a zlepšení zdraví a hygieny. Proto jsme se rozhodili podpořit tento projekt a děkujeme všem, kteří se k této akci přidali,“ říká Matej Podobnik, manažer korporátní komunikace Procter & Gamble.

„Podpora vzdělávání je důležitou součástí našich společensko-odpovědnostních aktivit. Máme proto radost, že jsme se spolu s našimi zákazníky v obchodech Albert mohli připojit k akci, která má smysl a přinesla skvělý výsledek. Děkujeme všem, kteří k tomu přispěli,“ uzavírá Barbora Vanko, manažerka komunikace společnosti Ahold.

Akce probíhala od 25. 5. 2016 do 21. 6. 2016, kdy z každého nákupu produktů značek Gillette, Head & Shoulders, Oral-B a Old Spice v supermarketech a hypermarketech Albert mířila 2 % na Nadační fond Petra Koukala a projekt STK pro chlapy. Vybrané prostředky budou použity na edukační semináře, přednášky a na tisk informačních brožur “Manuál pro údržbu chlapa”.

O společnosti Procter & Gamble
P&G se svými prověřenými, kvalitními a předními značkami slouží spotřebitelům po celém světě. Jeho portfolio zahrnuje značky Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. P&G působí v přibližně 70 zemích světa. Pro novinky a informace o společnosti P&G a jejích značkách navštivte stránku http://www.pg.com.

O společnosti Ahold
Společnost Ahold Czech Republic, a. s. letos slaví již 25 let svého působení na českém trhu. Provozuje zde maloobchodní síť více než 300 supermarketů a hypermarketů Albert a zaměstnává více než 17 000 lidí, kteří poskytují služby stovkám tisíc zákazníků každý den. Charitativní aktivity společnosti zastřešuje Nadační fond Albert, který od roku 2009 rozdělil přes 65 milionů korun na projekty pomáhající v sociální sféře a v oblasti zdravého životního stylu. Nadační fond Albert spravuje například unikátní projekt Zdravá 5 nebo úspěšný program Bertík pomáhá, který se letos opět vrací do hypermarketů Albert. Více na www.albert.cz.

O Nadačním fondu Petra Koukala
Nadační fond vznikl v roce 2014 s cílem zviditelnit problematiku „mužského zdraví“ jako společenského tématu, které se dotýká bezprostředně každého muže, ale i jejich blízkých a rodiny, a to s důrazem na závažná onemocnění mužů. Úsilí fondu se zaměřuje převážně na informování veřejnosti a na otevřenou diskusi o mužských nemocech s cílem připomenout, jak důležitá je pro muže zdravotní prevence. Toto poselství se Nadační fond Petra Koukala snaží šířit prostřednictvím projektu STK pro chlapy a unikátní brožury s názvem Manuál pro údržbu chlapa. Ta přirovnává jednotlivá mužská onemocnění k poruchám na vozidlu, aby si muži uvědomili, že o své tělo by se měli starat stejně jako o své auto. Více informací naleznete na www.stkprochlapy.cz.